Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa sparingi sulechowskiego Zawiszy

Dwa sparingi sulechowskiego Zawiszy

Wykorzystując świąteczną przerwę, siatkarki pierwszoligowego Zawiszy Sulechów rozegrały w sobotę dwa mecze towarzyskie. Najpierw przegrały z ligowym rywalem z Murowanej Gośliny, następnie pokonały drugoligowe rezerwy Chemika Police.

W tych potyczkach wynik był sprawą drugorzędną, a spotkania były ważne ze szkoleniowego punktu widzenia. Trener Marek Mierzwiński rotował składem, szansę gry dostała każda zawodniczka. Siatkarki Zawiszy miały też możliwość poćwiczyć nowe zagrania. – Chcieliśmy maksymalnie wykorzystać przerwę świąteczną. Wiedzieliśmy, że forma również będzie świąteczna i faktycznie, po tych kilku dniach bez treningu było sporo niedokładności i sporo błędów – mówił po spotkaniach trener Marek Mierzwiński. – Ciężko komentować te mecze, bo żaden z zespołów nie grał na swoim normalnym poziomie. Trenerzy nie mogą być zadowoleni, ale chodziło bardziej o to, by zmotywować zawodniczki do pracy – dodał szkoleniowiec Zawiszy.

Sulechowianki pierwszy pojedynek z KS-em Murowana Goślina przegrały 1:3, natomiast w drugim boju z Chemikiem Police okazały się lepsze i wygrały 4:0 (trenerzy umówili się na cztery sety bez względu na wynik). Co ciekawe, mecz KS-u Murowana Goślina z Chemikiem II Police nie doszedł do skutku. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego przyjechały w ośmioosobowym składzie, a na dodatek jedna z zawodniczek doznała kontuzji w meczu z Zawiszą. Trener zdecydował więc o powrocie zespołu do domu i nierozgrywaniu meczu z policzankami.

Roltex Zawisza Sulechów – KS Murowana Goślina 1:3
(25:27, 25:19, 16:25, 18:25)

Roltex Zawisza Sulechów – Chemik II Police 4:0
(25:21, 25:20, 25:20, 25:18)

źródło: inf. własna, Radio Zachód, zawiszasulechow.pl