Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Wigilijna wygrana zespołu Kingi Kasprzak

Liga chińska: Wigilijna wygrana zespołu Kingi Kasprzak

Kinga Kasprzak tegoroczną wigilię spędziła... na boisku. Jej zespół podejmował na własnym parkiecie Laishang Bank Shandong i ostatecznie wygrał to spotkanie w trzech setach, co na pewno było miłym świątecznym prezentem dla polskiej zawodniczki.

Wynik 3:0 nie oznacza jednak, że dla Guohua Life Shanghai było to lekkie, łatwe i przyjemne spotkanie. Drużyna prowadzona przez Jiana Wanga musiała się sporo namęczyć, aby pokonać przeciwnika. W pierwszym secie dopiero po drugiej przerwie technicznej zespół z Szanghaju włączył wyższy bieg i wypracował sobie bezpieczną przewagę. W drugim secie losy wygranej ważyły się do samego końca, ale ostatecznie to zespół Kingi Kasprzak objął prowadzenie w meczu 2:0. W ostatniej, jak się później okazało, partii wygrana również nie przyszła gospodyniom z łatwością. Choć to one były stroną przeważającą, to rywalki za wszelką cenę starały się gonić wynik.

Kinga Kasprzak rozegrała całe spotkanie i zaprezentowała się dobrze. Zdobyła 12 punktów i była obok Heather Bown i Zhang Yichan jedną z liderek swojego zespołu. Jedenaście punktów polska skrzydłowa zdobyła atakiem, notując w tym elemencie 52% skuteczności. Do tego dołożyła także jeden punktowy blok. Zespół z Szanghaju, pomimo oporu ze strony rywala, był lepszy niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Szczególnie w zagrywce i bloku. Rywalizację w asach serwisowych drużyna Kingi Kasprzak wygrała w stosunku 7:1. Warto wspomnieć, że cztery punktowe zagrywki były dziełem jednej zawodniczki Guohua Life – Bianyu Qian. Gospodynie zanotowały również siedem punktowych bloków, natomiast ich rywalki tylko dwa. W ataku ekipa Kingi Kasprzak zanotowała 62% skuteczności, natomiast przeciwniczki 55%.

Guohua Life Shanghai – Laishang Bank Shandong 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)

Guohua Life po siedmiu rozegranych meczach z dorobkiem czterech zwycięstw i trzech porażek plasuje się na trzecim miejscu w tabeli grupy B. Prowadzi Evergrande Kanton z 6 zwycięstwami i jedną porażką.

źródło: cva.qq.com, inf. własna