Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Adrian Bartczak: Hala w Kaliszu jest atutem gospodarzy

Adrian Bartczak: Hala w Kaliszu jest atutem gospodarzy

W miniony weekend siatkarze Bzury Ozorków po tie-breaku ulegli wyżej notowanemu MKS-owi Kalisz. - Jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik w tym sezonie - powiedział Adrian Bartczak.

Spotkanie w Kaliszu zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla miejscowych, którzy bardzo szybko narzucili swój rytm gry, pewnie zwyciężając do 15. – Hala w Kaliszu jest bez wątpienia ogromnym atutem gospodarzy, dlatego bardzo trudno jest im się przeciwstawić. Kolejną mocną ich stroną jest zagrywka. Tak było w sobotę. W pierwszym secie przegrywaliśmy 1:6, 4:11, by ostatecznie przegrać 15:25 – relacjonował rozgrywający ozorkowian, Adrian Bartczak.

Po zimnym prysznicu w pierwszej partii, Bzura bardzo szybko przeszła do kontrataku, a na efekty długo nie trzeba było czekać. – Tym razem to nam siedziała zagrywka oraz blok, dzięki czemu odskoczyliśmy na kilka punktów – wspomina Bartczak, którego drużyna od stanu 15:7 błyskawicznie zaczęła tracić inicjatywę. Wszystko za sprawą serwisu kaliszan. Ze stanu 7:15 gospodarze wyszli na 17:15. Kiedy wydawało się, że MKS Kalisz w meczu prowadzić będzie 2:0, w pogoń za rywalem rzucili się goście. Bzura Ozorków przegrywała 22:24, ostatecznie wygrała jednak drugiego seta 29:27.

Trzecia partia nie miała większej historii. Siatkarze z Kalisza wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W czwartej odsłonie meczu gra się wyrównała. Oba zespoły szły punkt za punkt i dopiero mocna zagrywka ozorkowian pozwoliła im doprowadzić do piątego seta. Tie-break początkowo należał do gospodarzy, którzy odskoczyli na 4:0, jednak przyjezdni wyrównali (10:10) i gdy wydawało się, że gra się wyrównała, ostatnie cztery piłki należały do MKS-u, który wygrał 15:11. – Był to dziwny mecz, bardzo szarpany. Jak wspomniałem, kaliszanie udowodnili, że u siebie są w stanie wygrać z każdym. Jednak my nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik w tym sezonie – zakończył rozgrywający Bzury Ozorków.