Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Łukasik: Przydałoby się poprawić zagrywkę

Piotr Łukasik: Przydałoby się poprawić zagrywkę

fot. Tomasz Tadrała

Olsztyńscy akademicy doskonale rozpoczęli sezon, lecz wraz z upływem czasu ich gra zaczynała coraz bardziej falować. - Powinniśmy poprawić skuteczność w ataku. Przy naszym całkiem niezłym przyjęciu powinna być ona trochę wyższa - przyznał Piotr Łukasik.

Akademicy mają powody do zadowolenia. – Przed startem sezonu mieliśmy jasno wytyczony cel – mówił Piotr Łukasik, przyjmujący Indykpolu AZS. – Chcieliśmy powalczyć o miejsce w pierwszej ósemce ligi i udało się nam zrealizować ten cel. Moim zdaniem, zwłaszcza w pierwszych dwóch meczach, kiedy to pokonaliśmy Jastrzębski Węgiel oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, zdobyliśmy kilka punktów więcej, niż się spodziewaliśmy. Potem zdarzały się nam porażki, ale w rewanżach z zespołami, które nas pokonały, postaramy się zrehabilitować.

Jedną z największych sensacji tej rundy było bez wątpienia zwycięstwo olsztynian nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. – Ten mecz mógł się podobać – ocenił Piotr Hain, środkowy Indykpolu. – Pokonaliśmy wtedy przed własną publicznością jednego z faworytów rozgrywek. Taka wygrana zawsze bardzo podnosi morale zespołu. Jak przyznał, najbardziej bolesnym rozczarowaniem była zaś porażka z Treflem Gdańsk. – Przegraliśmy 0:3, a rywalom udało się nas pokonać stanowczo zbyt gładko – wspominał. – Tego typu przegrane bolą, ale też motywują do dalszego podnoszenia swoich umiejętności.

Natomiast dla Piotra Łukasika inne spotkanie było najmniej udane. – Szkoda, że nie udało się nam wygrać w Częstochowie – mówił. – Mimo że wygraliśmy wtedy dwie partie, przegraliśmy piątego, decydującego seta. Za to mimo porażki [1:3 – przyp. red.] w spotkaniu z Resovią, gra układała nam się całkiem nieźle.Akademicy z Olsztyna już wiedzą, nad czym powinni pracować, by w kolejnej rundzie mieć więcej powodów do radości. – Na pewno przydałoby się poprawić zagrywkę – przyznał Piotr Łukasik. – Początkowo wychodziła nam nieźle, ale później nasze celowniki trochę się rozregulowały. Oprócz tego, powinniśmy poprawić skuteczność w ataku. Przy naszym całkiem niezłym przyjęciu powinna być ona trochę wyższa.

*Autor: Waldemar Bargiel
*Więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved