Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W meczach 11. kolejki wygrywały faworytki

I liga K: W meczach 11. kolejki wygrywały faworytki

Przed przerwą świąteczno-noworoczną w I lidze kobiet nie zanotowaliśmy żadnych niespodzianek. W spotkaniach 11. kolejki triumfowały drużyny stawiane w roli faworytów. W związku z tym nic nie zmieniło się również w klasyfikacji.

Po raz drugi w rundzie zasadniczej siatkarki MLKS-u Roltexu Zawiszy Sulechów pokonały ekipę SMS-u PZPS I Sosnowiec. Tym razem jednak podopieczne trenera Grzegorza Kosatki zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść jednego seta. Niemniej jednak punktów do ligowej tabeli im to nie przyniosło i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W pozostałych setach przewaga Zawiszy była wyraźna i trener Marek Mierzwiński był zadowolony z gry swoich podopiecznych. – Myślę, że graliśmy dobrze, konsekwentnie. Graliśmy to, co sobie założyliśmy. Brawa dla dziewczyn, bo wytrzymały, zagrały tak, jak od nich oczekuję, a nie jest to łatwe, bo oczekuję dużo.

SMS Sosnowiec – Zawisza Sulechów 1:3
(19:25, 12:25, 25:21, 11:25)

Siatkarki Developresu Rzeszów zmierzyły się z KS-em Murowana Goślina. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się dopiero po walce w tie-breaku, jednak w rewanżu rzeszowianki udowodniły, że pozycja wicelidera tabeli nie jest przypadkiem. We własnej hali Developres oddał rywalkom tylko jednego seta. W pozostałych trzech podopieczne Marcina Wojtowicza zagrały pewnie, kontrolowały przebieg gry i wygrywały z bezpieczną przewagą punktową.

Developres Rzeszów – KS Murowana Goślina 3:1
(25:21, 16:25, 25:17, 25:18)

Zwycięstwo w trzech setach zanotowały w 11. kolejce zawodniczki TKS-T Budowlanych Budlex Toruń. Podopieczne Mariusza Soi dały się jednak zaskoczyć rywalkom w pierwszym secie. Warszawianki wyszły bowiem na prowadzenie 7:2. Okazało się jednak, że torunianki są w stanie szybko odzyskać kontrolę nad grą. Już po kilku minutach doprowadziły do remisu, a następnie zaczęły budować przewagę i ostatecznie wygrały do 19. W dwóch kolejnych partiach spartanki utrzymywały kontakt punktowy jedynie na początku. Im bliżej końca setów, tym pewniej grały przyjezdne, które triumfowały jeszcze raz do 19, a w ostatniej odsłonie do 14.

Sparta Warszawa – Budowlani Toruń 0:3
(19:25, 19:25, 14:25)

Na trzecim miejscu w tabeli pozostają siatkarki PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, które w weekend pokonały 3:1 Wisłę Kraków. Siatkarki z Grodu Kraka po raz kolejny udowodniły, że są trudnymi rywalkami, choć z pewnością ich pozycja w zestawieniu tego nie pokazuje. Dwa z czterech setów rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. Trener Dominik Stanisławczyk przyznał, że jego zespół nie zagrał na maksimum swoich możliwości, ale i tak jest zadowolony. – Zakończyliśmy rok bardzo ważnym zwycięstwem. Na pewno nie graliśmy tak, jak potrafimy najlepiej, ale cieszymy się z 3 punktów, bo byliśmy bardzo blisko przegrania trzeciego seta, a co za tym idzie straty punktów – przyznał na łamach serwisu khskarpaty-krosno.pl.

Karpaty Krosno – Wisła Kraków 3:1
(25:21, 24:26, 32:30, 25:19)

Zespoły AZS-u WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Silesii Volley MOSiR Mysłowice rozegrały dość dziwny mecz. W pierwszym secie liderki tabeli I ligi wręcz zmiotły z parkietu rywalki, wygrywając 25:8. Z kolei w drugiej partii doszło do walki na przewagi, chociaż Silesia prowadziła już 19:11. Najbardziej wyrównana była trzecia odsłona. Ostrowczanki zaczęły budować delikatną przewagę dopiero po drugiej przerwie technicznej i ostatecznie wygrały do 19. Z kolei w ostatnim secie AZS zagrał podobnie jak w pierwszym, zdobywając wysoką przewagę i wygrywając do 12. – Zespół zagrał bardzo dobrze. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, przede wszystkim kierunkowo. Dużo dobrej gry blokiem i atakiem w tych decydujących momentach. Wiadomo, że trochę uśpił nas ten pierwszy set. W drugim secie musieliśmy gonić, ale zespół z Mysłowic pokazał dobrą grę. Na tym samym poziomie nie da się zagrać całego sezonu. Super, że potrafimy wychodzić z opresji i jesteśmy w stanie wracać do dobrej gry – podsumował pojedynek Dariusz Parkitny.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Silesia Volley 3:1
(25:8, 26:28, 25:19, 25:12)