Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Holandia – Belgia 1:1

Holandia – Belgia 1:1

fot. archiwum

Holendrzy nie marnują czasu i przygotowując się do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata, dwukrotnie rywalizowali z reprezentantami Belgii. - Mamy jeszcze dużo czasu, by się zgrać - przyznał Edwin Benne.

Pierwszy mecz testowy nie poszedł po myśli Oranje, bowiem ulegli oni Belgom 0:4. Zadowolony z tego rezultatu nie był trener Holendrów Edwin Benne, który przyznał, że nie ułatwiło mu to podjęcia decyzji co do wytypowania pierwszej szóstki. – Belgowie mają dobry zespół, dobrze się rozumieją. Ich trzon zespołu już dawno się wykrystalizował, jest solidy, zgrany – chwalił rywali Benne, dodając, iż jego podopieczni potrzebują jeszcze trochę czasu, by się zgrać, bowiem na linii rozgrywający – atakujący wciąż jeszcze dochodzi do pewnych nieporozumień. – Mamy jednak dużo czasu, by do siebie przywyknąć i jestem przekonany, że wkrótce wszystko zacznie działać jak należy.

Już w drugim sparingu widać było poprawę jakości gry Oranje – tym razem to oni wyszli z tego starcia zwycięsko. – Tym razem widziałem o wiele więcej pozytywów w naszej grze niż wczoraj – zauważył Benne. – Nasza forma wciąż nie jest jeszcze równa, ale nasz potencjał jest naprawdę duży.

Drugie spotkanie sparingowe Holendrzy rozpoczęli z Yannickiem van Harskapmem na rozegraniu, Nielsem Klapwijkiem po przekątnej, Dickiem Kooyem i Jeroenem Rauwerdinkiem w przyjęciu, Base van Bemmelenem i Thomasem Koelwijnem na środku i Gijsem Jorną na libero. Niemal natychmiast przyniosło to efekt, bowiem, choć set otwarcia był wyrównany, to końcówkę lepiej wytrzymali pomarańczowi. Co prawda druga partia padła łupem Belgów, ale w trzeciej gospodarze powrócili do gry i przejęli kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Oranje bardzo dobrze radzili sobie zwłaszcza w polu serwisowym, a bezpieczna przewaga sprawiła, iż trener Benne postanowił spróbować kilku innych rozwiązań taktycznych i wprowadził na parkiet Nimira Abdelaziza, Tony’ego Krolisa, Thijsa Ter Horsta czy Robberta Andringę. – Po tym spotkaniu będziemy mieć czas dla siebie, wszyscy będziemy cieszyć się świętami, a następnie powrócimy do pracy i treningów – dodał Edwin Benne.



Holandia – Belgia 0:4
(18:25, 22:25, 21:25, 22:25)

Holandia – Belgia 3:1
(25:23, 17:25, 27:25, 25:22)

źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved