Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerzy i kapitanowie po meczu Trefla z AZS-em Politechniką

Trenerzy i kapitanowie po meczu Trefla z AZS-em Politechniką

Gdańszczanie przegrali szósty mecz z rzędu. Tym razem padli ofiarą AZS-u Politechniki Warszawskiej. - Jesteśmy w gazie, czujemy się mocni - oznajmił trener inżynierów Jakub Bednaruk. - Mamy teraz nieciekawy okres - przyznał z kolei Grzegorz Łomacz.

Mecz był dla obu drużyn niezwykle ważny, gdyż zarówno LOTOS Trefl Gdańsk, jak i AZS Politechnika Warszawska plasują się w okolicach 7-8 miejsca. Kapitan inżynierów Maciej Pawliński przyznał, że spotkanie należało do trudnych pod względem fizycznym i psychologicznym. – Mecz był zacięty oprócz pierwszego seta, ale wynik mógł się przechylić na drugą stronę. Cieszymy się, że to my wywozimy trzy cenne punkty i będziemy mieli troszkę lepsze święta – stwierdził Maciej Pawliński. Kapitan gdańskiego zespołu Grzegorz Łomacz pogratulował drużynie przeciwnej zwycięstwa oraz potwierdził, że gdańszczanie jak na razie nie mogą wyjść z dołka. – Mamy teraz nieciekawy okres. Przegraliśmy parę meczów. Przed nami jest długa przerwa i jestem pewny, że znajdziemy sposób, żeby grać na miarę swoich możliwości – zaznaczył kapitan gdańskiego zespołu.

Jakub Bednaruk nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, którzy wygrali pierwszy mecz na wyjeździe. – W stawce drużyn walczących o „ósemkę” to normalne, że raz jest się w play-off, a raz na ostatnim miejscu i tak będzie prawdopodobnie do końca sezonu, ale my jeszcze nie jesteśmy w play-off. Do końca będzie wielka walka i bardzo na to czekam. Jesteśmy w gazie, gramy bardzo dobrą siatkówkę. Czujemy się teraz mocni – zakończył trener Politechniki Warszawskiej. Trzy sety były wyrównane, na co zwrócił uwagę trener gdańszczan Radosław Panas. Losy meczu decydowały się często w końcówce. – Zaważyły końcówki w tych setach, lepsza okazała się drużyna z Warszawy i zgarnęła całą pulę – powiedział Radosław Panas.