Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Szeroki skład Czechów na kwalifikacje do MŚ – bez niespodzianek

Szeroki skład Czechów na kwalifikacje do MŚ – bez niespodzianek

fot. CEV

Nowy trener reprezentacji Czech, Zdeněk Šmejkal, podał szeroki skład na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. W swoich wyborach szkoleniowiec nie zdecydował się na większe zmiany, utrzymując trzon zespołu walczącego podczas ostatnich ME.

Po nie najlepszym wyniku podczas tegorocznych mistrzostw Europy Czesi zdecydowali się na zmiany w sztabie szkoleniowym kadry narodowej. I tak Stewarta Bernarda na stanowisku trenera zmienił Zdeněk Šmejkal. Przed nowym trenerem jasny cel, jakim ma być wywalczenie kwalifikacji na mistrzostwa świata, rywalami Czechów na drodze do awansu, podczas rozgrywanego w czeskiej Opavie turnieju, będą reprezentacje Bułgarii, Cypru i Holandii. – Podejmując decyzję o nominacjach, w pewnym sensie działałem pod presją czasu, ze względu na terminy rozgrywek ligowych nie miałem jeszcze okazji porozmawiać ze wszystkimi zawodnikami – o powołaniach mówił szkoleniowiec, odnosząc się do szansy, przed jaką staną jego podopieczni. – Mamy możliwość zagrania podczas mistrzostw świata i myślę, że to wystarczająca motywacja – dodał trener.

Zdanie szkoleniowca, mówiąc o sporej szansie, podzielał także lider reprezentacji Czech: – Kwalifikacje do mistrzostw świata to dla mnie wielkie wyzwanie. Miałem już okazję dwukrotnie grać podczas mistrzostw i zawsze było to wspaniałe doświadczenie. Myślę, że jest zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o naszych celach. Przed nami sporo czasu, potrzebujemy jeszcze gry – podkreślił Jan Štokr.

Przed rozegraniem kwalifikacji podopiecznych Zdenka Šmejkala czeka inny sprawdzian. W dniach 28-29 grudnia w słowackim Popradzie Czesi rozegrają dwa sparingi z podopiecznymi Flavio Gulinelliego.Szeroka kadra reprezentacji Czech na kwalifikacje do mistrzostw świata:

rozgrywający:
Ondřej Boula
Filip Habr
Pavel Bartoš

środkowi:
Radek Mach
Vladimír Sobotka
Tomáš Široký
Adam Zajíček

przyjmujący:
Ondřej Hudeček
Jan Kuliha
Adam Bartoš
Petr Michálek

atakujący:
Michal Finger
David Konečný
Jan Štokr

libero:
Martin Kryštof
David Juračka

 

 

 

źródło: cvf.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved