Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: 12. kolejka rozbita na raty

ORLEN Liga: 12. kolejka rozbita na raty

Wygrana po tie-breaku Budowlanych Łódź z Naftą Piła oraz porażka BKS-u w Legionowie to wydarzenia tego weekendu w ORLEN Lidze. 12. kolejka rozgrywana jest na raty, mecz w Policach został przełożony z powodu niedyspozycji zdrowotnej dąbrowianek.

Niemal przez cały grudzień rozgrywana jest 12. kolejka spotkań ORLEN Ligi. 8 grudnia awansem grały ze sobą zespoły Pałacu Bydgoszcz i Impelu Wrocław. Po zaskakującej porażce w Pile tym razem podopieczne Tore Aleksandersena nie zlekceważyły przeciwnika, pewnie zwyciężając w trzech setach. Pałacanki dwoiły się i troiły, ale nie potrafiły znaleźć recepty na świetnie dysponowany tego dnia zespół z Dolnego Śląska. Bydgoszczanki jak równy z równym walczyły jedynie do pierwszej przerwy technicznej, później inicjatywę przejmowały wrocławianki.

Ponad 150 minut walczyły w piątkowe późne popołudnie zespoły z Łodzi i Piły. Podopieczne trenera Wiesława Popika, mając na koncie zwycięstwa z Impelem i Chemikiem, z wielkimi nadziejami podchodziły do potyczki z Budowlanymi. Przy szczęśliwym układzie meczów nafciarki miały szansę zrównania się punktami z legionowską Siódemką SK bankiem. Już pierwsza partia meczu potwierdziła, że pilanki niemoc z pierwszej części sezonu mają za sobą. PGNiG Nafta nie bez trudu wygrała na przewagi 25:23, jednak w kolejnych dwóch setach powróciły dawne demony. W szeregach gości pojawił się brak skuteczności oraz proste błędy. O ile druga odsłona meczu zdecydowanie należała do łodzianek, o tyle w partii numer trzy podopieczne trenera Popika pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwo w ostatniej chwili. Podobnie było w czwartej odsłonie meczu, z tą jednak różnicą, że to siatkarki Adama Grabowskiego bliższe były zakończenia spotkania. Pilanki rzutem na taśmę doprowadziły do tie-breaka, w którym pomimo niezłego początku musiały uznać wyższość przeciwnika.

W konfrontacji pomiędzy Legionovią a BKS-em, patrząc po układzie tabeli, faworytem powinny być siatkarki z Podbeskidzia. Powinny…, ale biorąc pod uwagę legionowski „kocioł”, mecze bialanek w Pucharze CEV i ich poniedziałkowy pojedynek z Pałacem to wynik w tym meczu był sprawą otwartą. Dodatkowo goście przyjechali na Mazowsze nie tylko przemęczeni, ale i w nie najlepszym zdrowiu. Nie w pełni sił była pierwsza „rakieta” BKS-u, Helena Horka, co odbiło się na skuteczności ekipy Mirosława Zawieracza. Legionowianki szybko zwietrzyły swoje szanse, łatwo wygrywając pierwszego seta. Po raz kolejny dobre zawody rozegrała Berenika Tomsia, która w dużej mierze przyczyniła się do zwycięstwa w drugiej partii. Po dziesięciominutowej przerwie ostro do pracy wzięły się siatkarki z Bielska-Białej. Podopieczne Mirosława Zawieracza nadspodziewanie łatwo narzuciły swój styl gry, pokonując miejscowe 25:16. Po zmianie stron ekipa prowadzona przez Macieja Kosmola ponownie przejęła inicjatywę na boisku, i choć bialanki zdołały dorównać jej kroku, w końcówce dało o sobie znać zmęczenie oraz późna pora rozgrywanego meczu. Dzięki wygranej miejscowych cenne trzy punkty zostały w Legionowie.

Spotkanie pomiędzy Atomem Treflem Sopot a Polskim Cukrem Muszynianką Fakro Bankiem BPS Muszyna rozegrane zostanie 30 grudnia. Z uwagi na choroby w zespole z Dąbrowy Górniczej na nieznany jeszcze termin przełożony został mecz pomiędzy dąbrowiankami a Chemikiem Police. W ramach 10. kolejki spotkań w sobotę Pałac Bydgoszcz zmierzył się z zespołem z Muszyny. Lepsze okazały się podopieczne Bogdana Serwińskiego, wygrywając 3:1.