Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Jesteśmy przeszczęśliwi

Michał Potera: Jesteśmy przeszczęśliwi

AZS Politechnika Warszawska pokonał 3:1 Trefla Gdańsk i zapewnił sobie siódme miejsce na półmetku rozgrywek PlusLigi. - Jesteśmy przeszczęśliwi, że jeszcze sobie taki dodatkowy prezent na święta sprawiliśmy - powiedział po meczu Michał Potera.

Wywozicie trzy punkty z Gdańska i macie na półmetku ligi miejsce w czołowej ósemce, na pewno jesteście z tego powodu zadowoleni.

Michał Potera:To był dla nas, i dla Gdańska zresztą też, niesamowicie ważny mecz, także jesteśmy przeszczęśliwi, że jeszcze sobie taki dodatkowy prezent na święta sprawiliśmy.

Było widać, że ten mecz zaczęliście bardzo zmotywowani, Trefl praktycznie w pierwszym secie nie istniał. Jakoś specjalnie motywowaliście się przed tym meczem?

Myślę, że każdy miał w głowie, wiedział o co gramy, że gramy o spokojne święta i miejsce w tabeli, także wyszliśmy bardzo zmotywowani, skoncentrowani. Po drugiej stronie siatki było troszkę więcej nerwowości, tak mi się też wydaje, że dzięki temu ten pierwszy set wyglądał tak, a nie inaczej. Nam nawet jak się przydarzył jakiś jeden błąd czy drugi, graliśmy dalej swoją siatkówkę i na szczęście te dwa pierwsze sety poszły jakoś w miarę gładko…

Ale w trzecim były już problemy…

Pojawiły się problemy, nieco świeżości po drugiej stronie siatki wprowadził drugi rozgrywający z atakującym, może ta przerwa źle na nas podziałała, demotywująco, ale też mieliśmy szanse wygrać ten mecz 3:0. Niestety może przez brak koncentracji w końcówce tego seta przegraliśmy, ale 3:1 to też dobry wynik.

Za nami półmetek rozgrywek, jak byś podsumował tę pierwszą część sezonu? Jesteś zadowolony z dotychczasowego wyniku osiągniętego przez Politechnikę?

Gdybyś trzy kolejki temu mnie o to spytała i wygralibyśmy te dwa mecze z Bydgoszczą i Gdańskiem, to pewnie że tak, ale wydaje mi się, że przed sezonem mieliśmy trochę większe aspiracje. Szkoda przegranych meczów w Bielsku, Radomiu, Olsztynie, bez walki, ale mimo wszystko skończyło się, powiedzmy, nie najgorzej, także zadowoleni to być nie możemy.

Teraz przed wami świąteczna przerwa, będzie okazja, by wreszcie odpocząć?

Teraz mamy na szczęście parę dni wolnego, jeszcze jutro i pojutrze potrenujemy, a później odpoczniemy od siatkówki, od siebie, bo jak się z kimś widuje dzień w dzień po kilka godzin, to parę dni odpoczynku na pewno nie zaszkodzi. Odpoczniemy, wrócimy ze świeżą głową i jeszcze bardziej zmotywowani, żeby grać i wygrywać.