Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > M. Mazurek: To element, który nie pozwala na utrzymanie tempa gry

M. Mazurek: To element, który nie pozwala na utrzymanie tempa gry

- W lidze jeden zespół może się "odrodzić", a drugi stracić impet - o wpływie dłuższej, 10-minutowej przerwy na grę zespołu, po ostatnim meczu z Pałacem Bydgoszcz, mówiła rozgrywająca Muszynianki, była zawodniczka Pałacu - Magdalena Mazurek.

W rywalizacji z ostatnim zespołem ORLEN Ligi siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna nie zostawiły rywalkom złudzeń, kończąc tegoroczne zmagania ze zwycięstwem, tym samym dopisując do swojego dotychczasowego dorobku bardzo ważne trzy oczka. O wadze zwycięstwa i braku sentymentów w rozmowie z Przeglądem Sportowym mówiła rozgrywająca klubu z Muszyny, przez wiele lat związana z ekipą z Bydgoszczy. – Dziś jest się tutaj, jutro tam. Każdemu są potrzebne punkty, my ostatnio trochę ich straciłyśmy – mówiła Magdalena Mazurek, nawiązując do spotkań z Budowlanymi Łódź i Siódemką Legionowo. Rozgrywająca Muszynianki Muszyna odniosła się także do sytuacji w ligowej tabeli. Aktualnie podopieczne Bogdana Serwińskiego zajmują 6. miejsce, tracąc jedno oczko do piątego Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza i dwa punkty do BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. – W tabeli jest trochę ciasno, więc przyjechałyśmy do Bydgoszczy z zadaniem wygrania – o celu i jego realizacji mówiła Mazurek.

Cieniem na grze ekipy z Muszyny może kłaść się jedynie przegrana trzecia partia meczu, przy prowadzeniu 2:0 podopieczne trenera Serwińskeigo pozwoliły dojść do głosu rywalkom. A otrzymanej szansy gospodynie już nie zmarnowały. – Zespół Pałacu grał świetnie w obronie, myślałyśmy, że jest już po akcji, a tu piłka podbita i trzeba było się bronić. Po tej partii trener powiedział nam, żebyśmy przede wszystkim nie ułatwiały im „pracy” zbyt łatwymi zagrywkami, bo przy dobrym przyjęciu Pałac jest groźny z pierwszego tempa. I w tym czwartym secie udało nam się „podkręcić” tempo – komentowała ten fragment meczu rozgrywająca Muszynianki Muszyna. Magdalena Mazurek przyznała także, że nie bez znaczenia dla losów tej części meczu była dłuższa, 10-minutowa przerwa, będąca w tym sezonie stałym punktem podczas spotkań PusLigi i ORLEN Ligi.

* z zawodniczką rozmawiał Jacek Drozdowski (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy