Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kadra rywalek biało-czerwonych na styczniowe kwalifikacje

Kadra rywalek biało-czerwonych na styczniowe kwalifikacje

fot. CEV

Gert Van de Broek ogłosił szeroki skład reprezentacji Belgii, który stanie na drodze Polek w rywalizacji o kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw świata. To właśnie reprezentacja Belgii ma być najpoważniejszym rywalem biało-czerwonych w styczniowym turnieju.

Belgijki, które obecnie zajmują 22. miejsce w rankingu FIVB, tegoroczny sezon reprezentacyjny mogą zaliczyć do bardzo udanych. Podopieczne Gerta Van de Broeka wywalczyły brąz na mistrzostwach Europy, co dla wielu obserwatorów było dużym zaskoczeniem. – W lecie rozegraliśmy 38 meczów i aż 34 z nich były dla nas zwycięskie. Czterokrotnie przegraliśmy tylko z Niemkami. Wiem, że nasza dobra postawa została zauważona przez rywalki, co sprawiło, że do kadry Polski powróciła Małgorzata Glinka i kilka innych gwiazd, które nie brały udziału w World Grand Prix. My jednak zrobimy wszystko, aby awansować do mistrzostw świata, bo to dla nas duża szansa na rozwój – przyznał szkoleniowiec Belgii.

W ramach przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata reprezentacja Belgii trzykrotnie zmierzy się towarzysko z drużyną Holandii. Spotkania te zostaną rozegrane w dniach 28-30 grudnia w Holandii. Potem Belgijki udadzą się do Polski, gdzie w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw świata zagrają z Hiszpankami. W kadrze Belgii na turniej rozgrywany w Polsce znalazły się dwie zawodniczki dobrze znane polskim kibicom z parkietów ORLEN Ligi – Frauke Dirickx, która obecnie występuje w Impelu Wrocław, oraz Charlotte Leys, która broni barw Atomu Trefla Sopot.

Szeroka kadra Belgii na kwalifikacje do mistrzostw świata:rozgrywające:
Frauke Dirickx, Iika Van De Vyver, Jasmien Biebauw

środkowe:
Angie Bland, Laura Heyrman, Freya Aelbrecht, Maud Catry, Sarah Cools, Nathalie Lemmens

przyjmujące:
Charlotte Leys, Hélène Rousseaux, Nina Coolman, Sarah Smits, Els Vandesteene

atakujące:
Kaja Grobelna, Lore Gillis, Lise Van Hecke

libero:
Brit Ruysschaert, Valerie Courtois

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved