Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Bednaruk: Ta przerwa jest problemem

Jakub Bednaruk: Ta przerwa jest problemem

- Ta przerwa jest dla mnie problemem, bo czujemy się mocni psychicznie, fizycznie i teraz chciałbym grać jak najwięcej - mówi Jakub Bednaruk, trener AZS-u Politechniki Warszawskiej. Jego podopieczni kolejne spotkanie ligowe rozegrają  dopiero 8 stycznia.

Warszawscy akademicy wygrali w sobotę bardzo ważny mecz, który dał im siódme miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek PlusLigi. Jakub Bednaruk, trener zespołu ze stolicy, cieszy się z wygranej, ale od razu tonuje euforię. – Tutaj po naszej stronie jest taka sytuacja, że praktycznie w każdej kolejce można spaść na ostatnie miejsce i wskoczyć do play-off – mówi i zaraz dodaje: – Super, wygraliśmy pierwszy mecz na wyjeździe w tym sezonie. Jego podopieczni w spotkaniu z Treflem Gdańsk prowadzili już 2:0 w setach, by przegrać trzecią partię. Podobnie było trzy tygodnie wcześniej, w meczu z Jastrzębskim Węglem, kiedy to inżynierowie ostatecznie przegrali 2:3, mimo że mieli piłki meczowe na 3:0. – Trochę miałem lęku w czwartym secie, bo mieliśmy podobną sytuację w Jastrzębiu i tego się obawiałem – przyznaje – Ale weszli rezerwowi, świetne wejście miał Paweł Adamajtis, Juraj Zatko wreszcie zrzucił z siebie tę dziwną presję, którą sam sobie narzucił. My też się dobrze czujemy fizycznie, w formie, szkoda tylko, że nie ma meczu za tydzień, naprawdę żałuję – mówi Bednaruk.

Teraz zawodników AZS-u i pozostałych drużyn czeka trwająca dwa i pół tygodnia pauza w ligowych zmaganiach. – Ta przerwa jest dla mnie problemem, bo jesteśmy w bardzo fajnej formie, w gazie, czujemy się mocni psychicznie, fizycznie i teraz chciałbym grać jak najwięcej, a zaraz wyjeżdża Juraj Zatko na kadrę i Artur Szalpuk. Przez święta musimy zrobić wszystko, żeby tego nie zepsuć – zapowiada trener inżynierów. W przerwie na pewno akademicy rozegrają mecz kontrolny. – Zagramy 28 grudnia w Wołominie z Czarnymi Radom. To będzie bardzo interesujący sparing, bo nie mamy rozgrywającego i ja będę grał – zachęca szkoleniowiec, który w przeszłości występował przecież na tej pozycji.

Mecz w Gdańsku był kolejnym, w którym oglądaliśmy na parkiecie Macieja Olenderka, który jak na razie wygrał rywalizację w składzie z Pawłem Kaczorowskim. – Paweł Kaczorowski bardzo dobrze pracuje na treningach, tylko ja zdecydowałem tak, że jest mi potrzebny Olenderek, bo nasza siła ofensywna jest w porządku, ale potrzebujemy go w drugiej linii. Paweł jest raczej poza dwunastką, ale cały czas jest w drużynie, cały czas na niego liczę i bardzo dobrze trenuje, ale w tym momencie bardziej potrzebuję Olenderka – kończy swą wypowiedź Bednaruk.