Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper przegrał po pięciosetowej walce z lubinianami

I liga M: Camper przegrał po pięciosetowej walce z lubinianami

Mecz w Wyszkowie był tym z serii spotkań o sześć punktów. Siatkarze Campera podejmowali na własnym parkiecie Cuprum Lubin. Tym razem podopieczni Pawła Szabelskiego zrewanżowali się Camperowi za porażkę w pierwszej rundzie i utrzymali pozycję wicelidera I ligi.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, Cuprum Mundo Lubin zajmowało drugą pozycję w tabeli, Camper był trzeci. W pierwszej rundzie podopieczni Jana Sucha wygrali na wyjeździe 3:2, teraz siatkarze z Dolnego Śląska pałali żądzą rewanżu. Pierwszy set był znakomity w wykonaniu siatkarzy Campera, a pierwszy punkt atakiem ze środka zdobył Waldemar Świrydowicz. Chwilę później szybko odpowiedział Łukasz Łapszyński, jednak później to wyszkowianie zdominowali grę, zagrywką w Marcina Krysia celował Łukasz Kaczorowski, przez blok „miedziowych” przebił się Sebastian Wójcik i Camper prowadził 5:1. Swoich kolegów próbował poderwać do walki Adam Michalski, który trzy razy z rzędu skutecznie atakował ze środka siatki. Gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę, grali skutecznie w ataku, lubinianie natomiast nie mogli przebić się przez szczelny blok podopiecznych Jana Sucha, zaczęli popełniać również wiele niewymuszonych błędów i ostatecznie po ataku Michalskiego w aut Camper wygrał 25:18. W drugim secie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Znakomicie zaczęli goście, którzy prowadzili już 3:0. Siatkarze z Dolnego Śląska po ataku w aut Sebastiana Wójcika prowadzili 4:1, a wyszkowianie długo nie mogli przełamać złej passy. Sygnał do odrabiania strat dał dopiero Łukasz Kaczorowski. Po jego ataku starta Campera wynosiła dwa punkty, wówczas Cuprum prowadziło 6:4. Po ataku Wójcika było już tylko 10:9 dla podopiecznych Pawła Szabelskiego, jednak miejscowi nie potrafili doprowadzić do remisu, na drugiej przerwie technicznej był wynik 16:14 na korzyść „miedziowych”. Gospodarze nie mogli zniwelować kilkupunktowej straty i Cuprum wygrało drugiego seta 25:20, a w meczu był remis 1:1

Trzecią partię dwoma asami serwisowymi otworzył Szymon Romać, potem przez Maciej Gorzkiewicza zablokowany został Dariusz Szulik i było już 5:3 dla lubinian. Ekipa z Wyszkowa próbowała gonić rywala, kiedy z pipe’a zaatakował Paweł Pietkiewicz, było 11:8 dla gości. Ale jak się później okazało, był to ostatni zryw Campera w tym secie. W końcówce popis w polu zagrywki dał Szymon Romać, który najpierw ustrzelił serwisem Adriana Stańczaka, a potem Tomasza Ruteckiego. Wtedy na tablicy widniał wynik 21:14 dla Cuprum. Przyjezdni do końca seta utrzymali przewagę  i objęli prowadzenie w meczu – 2:1. W czwartej partii od początku była walka punkt za punkt, lecz po chwili zawodnicy prowadzeni przez Jana Sucha objęli prowadzenie. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:5, w kolejnych akcjach Camper zyskał przewagę dzięki Dariuszowi Szulikowi. Środkowy drużyny z Wyszkowa dwoił się i troił, blokował i atakował i przewaga Campera wzrosła do sześciu punktów (11:5). Od tego momentu w grze Cuprum coś się zacięło, tylko Szymon Romać próbował odpowiadać na ataki Campera. Jednak jego zbicia nie wystarczały na dobrą grę gospodarzy, co prawda przyjezdni w końcówce zaczęli gonić, ale miejscowi dotarli do końca seta z trzypunktową przewagą i doprowadzili do tie-breaka.

Seta prawdy od początku to wymiana ciosów, prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Kiedy zagrywkę popsuł Pietkiewicz, tym samym zrewanżował się Paweł Siezieniewski i było po 2. Dwa asy z rzędu dały prowadzenie Camperowi 5:4, jednak wyszkowianie nie cieszyli się długo z prowadzenia. W ekspresowym tempie przyjezdni doprowadzili do remisu, przy zmianie stron boiska Camper prowadził 8:7. Wyszkowianie nie potrafili odskoczyć rywalom na chociażby dwa punkty. Końcówka była bardzo emocjonująca. Po ataku Pietkiewicza na tablicy widniał wynik 14:14, jednak dwa ostatnie punkty należały do ekipy z Lubina. Cuprum wygrało ostatnią piłkę po odgwizdaniu przez sędziów dotknięcia siatki po stronie Campera. Dzięki temu zwycięstwu lubinianie utrzymali drugą pozycję w tabeli, wyszkowianie pozostali na trzecim. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Szymon Romać, który zdobył 29 punktów.

Camper Wyszków – Cuprum Mundo Lubin 2:3
(25:18, 20:25, 18:25, 25:22, 14:16)

Camper: Woroniecki, Kaczorowski (23), Wójcik (17), Pietkiewicz (16), Szulik (9), Świrydowicz (8), Stańczak (libero) oraz Zrajkowski, Rutecki (1), Urbanowicz (4) i Główczyński (1)
Cuprum: Gorzkiewicz (2), Romać (29), Łapszyński (14), Siezieniewski (13), Kadziewicz (7), Michalski (11), Kryś (libero) oraz Dykas, Kordysz (5), Kasper (2) i Antosik