Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiesław Popik: Grudzień był dla nas bardzo udany

Wiesław Popik: Grudzień był dla nas bardzo udany

fot. archiwum

W Atlas Arenie pilanki nie zdołały podtrzymać zwycięskiej passy i mimo ambitnej walki musiały uznać wyższość gospodyń. Mecz obfitował w niespodziewane zwroty akcji i emocjonujące końcówki kolejnych partii, w nich jednak więcej zimnej krwi zachowały łodzianki.

Po spotkaniu przyjmująca zespołu z Piły pomimo porażki starała się podkreślić pozytywne strony tego meczu z jej punktu widzenia. – To był bardzo dobry mecz. Myślę, że mógł się podobać kibicom. Szkoda, że grałyśmy aż pięć setów i ostatecznie spotkanie nie przebiegło po naszej myśli. Niestety nie udało się wygrać. Myślę, że w końcówce czegoś zabrakło. Nie udało nam się odrzucić przeciwniczek od siatki naszą dobrą zagrywką. Dlatego Magdalena Śliwa, bardzo doświadczona rozgrywająca, robiła, co chciała. W tie-breaku to zespół gości bardzo długo prowadził, ale ostatnie słowo należało do łodzianek. – Uważam, że mimo wszystko zagrałyśmy dobry mecz, ale końcówki setów nie ułożyły się na naszą korzyść – mówiła po meczu Joanna Kuligowska.

Magdalena Śliwa podkreśliła, że gospodynie przed meczem miały świadomość klasy przeciwniczek. – Bardzo się cieszę ze zwycięstwa nad zespołem z Piły. Rywalki ostatnie mecze zagrały bardzo dobrze, to były zwycięstwa. Wiedziałyśmy, że pilanki przyjeżdżają tutaj „naładowane” – zaznaczyła kapitan Beef Master Budowlanych Łódź.

Szkoleniowiec pilanek, Wiesław Popik, zauważył, że choć spotkanie było bardzo zacięte, to zespoły nie ustrzegły się dużej ilości pomyłek. – To na pewno był mecz walki. Było w nim dużo błędów, przynajmniej z naszej strony było ich mnóstwo. Drużyna z Piły zapisała na swoim koncie kolejny punkt i po wygranych z Impelem Wrocław i Chemikiem Police zwiększyła swoje szanse na awans do fazy play-off. – Cieszę się z tego, że są to pierwsze punkty zdobyte na wyjeździe. Grudzień był dla nas bardzo udany. Dwa zwycięstwa i jeden punkt wywalczony na trudnym terenie. Jestem zadowolony z postawy mojego zespołu, bo byliśmy troszeczkę osłabieni. Brakowało naszej libero, która złapała ospę. Na pozycji libero mogliśmy oglądać kapitan pilanek. – Co prawda Joanna Kuligowska bardzo dobrze ją zastąpiła, ale za to brakowało nam tej zawodniczki w ataku. Musimy dalej ciężko pracować, wyciągać wnioski – mówił trener zespołu z Piły.Znacznie bardziej krytycznie postawę swoich podopiecznych ocenił Adam Grabowski.Ja troszeczkę inaczej to spotkanie oceniam. Uważam, że był to festiwal błędów z naszej strony. Wkradło się dużo niepotrzebnej nerwowości – zakończył szkoleniowiec łodzianek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved