Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Wyjazdowa wygrana „inżynierów”

PlusLiga: Wyjazdowa wygrana „inżynierów”

Po porażce z Jastrzębskim Węglem gdańszczanie liczyli na to, że uda im się zrehabilitować w meczu z AZS-em Politechniką Warszawską. Sztuka ta jednakże nie udała im się, a podopieczni Jakuba Bednaruka wywieźli z Gdańska niezwykle cenne trzy punkty.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej, którzy po ataku Macieja Pawlińskiego uzyskali jednopunktowe prowadzenie w meczu (3:2). Na pierwszej przerwie technicznej podopieczni Jakuba Bednaruka mieli już pięć oczek przewagi (8:3) nad gospodarzami spotkania, a każda następna piłka i skończona akcja przynosiła im kolejne cenne punkty. Wypracowany już na początku seta dystans pozwalał AZS-owi na spokojną grę, a świetnie spisujący się Adrian Gontariu wraz z Marcinem Nowakiem dbali o to, by ich drużyna go utrzymywała (11:5, 18:12). Mimo zmiany atakującego – Paweł Mikołajczak zastąpił Jakuba Jarosza – gdańszczanie nie byli w stanie odpracować strat i musieli uznać wyższość „inżynierów”, przegrywając seta 25:15.

Druga partia od początku była bardzo wyrównana i drużyny walczyły punkt za punkt. Po zablokowaniu Krzysztofa Wierzbowskiego siatkarze AZS-u popełnili błąd dotknięcia siatki (9:10). Pierwsze wyraźnie prowadzenie warszawianie zdobyli dopiero pod koniec seta (20:17) po asie serwisowym Mateusza Sacharewicza. Gdańszczanie jednak nie odpuszczali i po ataku Jakuba Jarosza oraz punktowej zagrywce Wierzbowskiego zbliżyli się do rywala na jeden punkt. W końcówce tej partii przyjezdni pokazali, że mają lepszy blok i dwukrotnie zablokowali Jarosza, dzięki czemu wygrali drugiego seta 26:24, prowadząc w całym spotkaniu 2:0.

Na trzecią odsłonę trener Trefla Gdańsk zdecydował się dokonać zmian na kluczowych pozycjach – rozgrywającego Grzegorza Łomacza zastąpił Przemysław Stępień, a Jakuba Jarosza – Paweł Mikołajczak. Wprowadzenie nowych zawodników odmieniło grę gdańszczan, którzy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę (8:5). Nie cieszyli się z niej jednak długo. W drużynie przeciwnej świetnie spisywał się Adrian Gontariu, który dzięki swoim atakom doprowadził do remisu po 9. Podobnie jak w drugim secie, kibice znowu byli świadkami walki punkt za punkt, a żadna z drużyn nie umiała wypracować wyższego prowadzenia i odskoczyć od rywala (16:15, 20:19). W końcówce wojnę nerwów lepiej wytrzymali podopieczni Radosława Panasa, którzy wygrali tę partię po błędzie dotknięcia siatki Iwana Kolewa (26:24).

Ostatnia partia pechowo rozpoczęła się dla warszawiaków, ponieważ już po pierwszych piłkach z boiska zszedł kontuzjowany Adrian Gontariu. W jego miejsce pojawił się Paweł Adamajtis. Mimo nieoczekiwanej zmiany, młody atakujący AZS-u stanął na wysokości zadania i rozegrał bardzo dobrego seta. Na pierwszej przerwie technicznej jednak po ataku Mikołajczaka prowadził zespół gospodarzy (8:5). Akademicy z Warszawy nie zamierzali jednak odpuszczać i szybko wyrównali (po 14), głównie dzięki atakom Adamajtisa. Najwięcej emocji dostarczyła końcówka seta, w której kluczowy okazał się bardzo dobry blok i atak podopiecznych Jakuba Bednaruka. Spotkanie zakończył punktowy blok warszawskiego atakującego na Krzysztofie Wierzbowskim. „Inżynierowie” wygrali 3:1 i dopisali do swojego konta cenne trzy punkty.

MVP spotkania: Juraj Zaťko

Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska 1:3
(15:25, 24:26, 26:24, 22:25)

Trefl: Żaliński (12), Łomacz, Jarosz (6), Gawryszewski (7), Zajder (9), Wierzbowski (14), Rusek (libero) oraz Stępień, Ratajczak i Mikołajczak (9)
AZS: Pawliński (11), Nowak (12), Zaťko (3), Kolew (11), Sacharewicz (9), Gontariu (21), Potera (libero) oraz Olenderek, Atamajtis (10), Smoliński i Gunia (1)