Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Zwycięstwo muszynianek w zaległym meczu

ORLEN Liga: Zwycięstwo muszynianek w zaległym meczu

Siatkarki z Muszyny w czterech setach pokonały zamykający ligową tabelę zespół Pałacu Bydgoszcz. Gospodynie potrafiły przez długie fragmenty meczu wywierać presję na rywalkach, grając punkt za punkt, ale nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo nerwowo, błędy w ataku popełniały Tamara Kaliszuk i Natalia Kurnikowska. Przyjezdne jednak bardzo szybko znalazły rozwiązanie tej sytuacji, a receptą na kończenie kolejnych akcji była dobra dyspozycja Mariny Cvetanović. Bydgoszczanki natomiast upraszczały swoją grę, starając się przełamać defensywę rywalek. Udało się to dopiero Agacie Purze, ale już na samym początku spotkania przewaga przyjezdnych była wyraźna (6:1). Kiedy na boisku pojawiła się młoda Kinga Dybek, a w polu zagrywki stanęła Katarzyna Połeć, w ekipie Bogdana Serwińskiego wkradło się rozluźnienie i pałacankom udało się zniwelować straty do dwóch „oczek” (7:9). Jednak niemoc byłej atakującej Jedynki Aleksandrów Łódzki i świetna gra muszyńskich środkowych w bloku sprawiły, że przewaga Muszynianki Muszyna ponownie rosła. W polu zagrywki punktowała Aleksandra Jagieło (19:10) i gospodynie powoli traciły wiarę w możliwość odwrócenia losów tego seta. Ubiegłoroczne zdobywczynie pucharu CEV pewnie doprowadziły do końca inauguracyjną odsłonę, utrzymując bezpieczny dla siebie wynik (25:17).

W drugiej partii meczu po raz kolejny gospodynie „przespały” kilka pierwszych punktów (1:4). Bydgoszczanki rozpoczęły więc pogoń i wykorzystując niemoc w przyjęciu zagrywki muszynianek, wyrównały stan seta (6:6). Wtedy asem wyciągniętym z rękawa okazało się wprowadzenie na parkiet przez trenera muszynianek przyjmującej Karoliny Różyckiej. Seria pięciu punktów dla przyjezdnych zapewniła im komfort rozgrywania kolejnych akcji. Co prawda Kaliszuk zaskoczyła Jagieło trudną zagrywką, ale na niewiele się to zdało. Podopieczne Bogdana Serwińskiego po profesorsku rozegrały ostatni fragment tego seta. Powstrzymanie blokiem Julii Twardowskiej oraz skuteczna gra Różyckiej w ataku przesądziły o tym, że kolejny set padł łupem „mineralnych” (25:20).

Po dziesięciominutowej przerwie bydgoszczanki walczyły o pozostanie w meczu. Tym razem układ sił wyrównał się i oba zespoły grały punkt za punkt. Muszynianki uprościły swoją grę, posyłając wiele piłek do słoweńskiej atakującej. Taka taktyka opłaciła im się, bo grająca od niedawna w klubie z Muszyny siatkarka rzadko się myliła. Po drugiej stronie siatki punktowały Dybek i Twardowska. Pałacanki miały kilka okazji na to, aby wyprowadzić kontry, ale te skutecznie udaremniał muszyński blok. Przy stanie 16:16 gospodyniom wreszcie udało się powstrzymać Cvetanović. Ciężar gry w ofensywie wzięła na siebie Kaliszuk, a błąd nieczystego odbicia Sylwii Wojcieskiej sprawił, że gospodynie na nowo uwierzyły we własne siły (23:18). Nieudany atak Justyny Sosnowskiej zakończył trzeciego seta.

Podbudowane zwycięstwem w poprzedniej partii bydgoszczanki z impetem rozpoczęły czwartą odsłonę. Dokładne przyjęcie umożliwiało gospodyniom granie piłek do niezwykle skutecznej Katarzyny Połeć. Ryzyko w polu zagrywki podjęte przez siatkarki z Bydgoszczy powodowało, że popełniły one również kilka niezwykle „bolesnych” z ich punktu widzenia błędów w tym elemencie. To, co nie udało się bydgoszczankom, z powodzeniem realizowały rywalki. Dwie punktowe zagrywki Kurnikowskiej pozwoliły faworytkom wyjść na prowadzenie. Ponownie swoich szans nie wykorzystywały gospodynie, tym razem barierą nie do przejścia okazały się ręce Wojcieskiej. Niewykorzystane okazje szybko „zemściły” się na pałacankach. Muszynianki zachowały koncentrację do samego końca, a Cvetanović bez kompleksów omijała bydgoski blok. Kropkę nad „i” punktową zagrywką postawiła Wojcieska (25:18).