Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Torunianki wygrały w Warszawie

I liga K: Torunianki wygrały w Warszawie

fot. Marcin Selerski

Nie było niespodzianki w Warszawie, gdzie miejscowa Sparta podejmowała TKS-T Budowlanych Budlex Toruń. Lepsze okazały się podopieczne Mariusza Soi, które wygrały spotkanie w trzech setach, jednak spartanki kilkakrotnie pokazały rywalkom "pazurki".

Mimo że Sparta Warszawa należy do jednego z najmłodszych zespołów I ligi kobiet, do spotkania z Budowlanymi Toruń stołeczne przystąpiły w jeszcze bardziej odmłodzonym składzie. W szeregach gospodyń zabrakło doświadczonych Katarzyny Wysockiej i Justyny Sachmacińskiej. Tymczasem mecz otworzyła Katarzyna Bryda potężnym zbiciem z lewego skrzydła, której odpowiedziała Anna Tomczyk. Po błędzie Dominiki Nowakowskiej spartanki wyszły na 4:1, a gdy skrzydłowa przyjezdnych po raz kolejny pomyliła się w ataku, o czas poprosił Mariusz Soja (2:7). Rozpędzone warszawianki zatrzymała dopiero Ewelina Ryznar, blokując Monikę Bociek, a gdy środkowa Budowlanych „zapunktowała” na Brydzie, przewaga stołecznych stopniała do dwóch oczek (6:8). Po słabym początku torunianki coraz lepiej radziły sobie na siatce, zbliżając się na 7:8. Niemoc gospodyń przełamała Marta Jaszczuk, a po bloku Joanny Sałygi Sparta prowadziła 10:7. Kolejne akcje należały do podopiecznych trenera Soi, które przy zagrywce Ryznar odrzuciły spartanki od siatki (12:10). Po chwili miejscowe wyrównały, wychodząc po kolejnym punktowym bloku Sałygi na prowadzenie (13:12). Po drugiej stronie siatki przełamała się Tomczyk, a po asie serwisowym Marleny Pleśnierewicz przy Lindego było 14:14. Gdy gra się wyrównała, w szeregach torunianek ponownie „zaskoczył” blok (17:16), a gdy przewaga Budowlanych wzrosła do czterech oczek, o czas poprosił Jacek Pasiński (16:20). Po wznowieniu gry punkt dla Sparty zdobyła Bryda, ale po kontrataku Tomczyk przyjezdne prowadziły w meczu 1:0.

Druga partia rozpoczęła się od dwupunktowej zaliczki torunianek, jednak gdy w ataku pomyliła się Tomczyk, na tablicy wyników był remis, a po błędzie Nowakowskiej to spartanki prowadziły 4:3. Weronika Szafraniak podwyższyła na 6:4, ale po blokach Ryznar Budowlani wyszli na 7:6. Na boisku gra się wyrównała i choć spartanki miały kilka okazji do objęcia prowadzenia, to inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych. Gdy Budowlani odskoczyli na 11:9, o czas poprosił Jacek Pasiński, jednak wciąż utrzymywała się dwupunktowa zaliczka podopiecznych Mariusza Soi. Na 15:12 podwyższyła Nowakowska, a po kontrach i asie serwisowym Sandry Szczygioł było już 18:12. Po czasie na żądanie trenera Pasińskiego obudziła się Szafraniak, po akcjach której Sparta zbliżyła się na 14:18. Siatkarki z grodu Kopernika kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając 25:19.

Po zmianie stron to Sparta Warszawa przejęła inicjatywę, prowadząc po ataku Brydy 2:0. Goście błyskawicznie wyrównali, ale po kontrze Brydy było 5:3 dla miejscowych. Na siatce ponownie dała o sobie znać Ryznar i przy Lindego było 5:5, a po autowym ataku Brydy ekipa z Torunia prowadziła 9:7. Po czasie dla Jacka Pasińskiego Budowlani wyszli na 10:7, ale po blokach Sałygi spartanki odrobiły dwa oczka (9:10). Kiedy punkt z zagrywki zdobyła Anna Lewandowska, kolejną przerwę wykorzystał trener gospodarzy (12:16). Rozmowa ze szkoleniowcem niewiele wniosła do gry Sparty. Po chwilowym pobudzeniu stołeczne oddały pole rywalkom (13:20, 14:23), które wysoko wygrały 25:14.MUKS Sparta Warszawa – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 0:3
(19:25, 19:25, 14:25)

Składy zespołów:
Sparta: P. Tomczyk, Bociek, Bryda, Sałyga, Pogorzelska, Jaszczuk, Kucińska (libero) oraz Duda, Polak, Szafraniak, Nowak i Szmigielska (libero)
Budowlani: Pleśnierowicz, A. Tomczyk, Łozowska, Ryznar, Szczygioł, Nowakowska, Kolanowska (libero) oraz Lewandowska

Zobacz również:
Wyniki 11. kolejki spotkań oraz tabela I ligi kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved