Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zdzisław Grodecki: To nie losowanie gra, a drużyna na boisku

Zdzisław Grodecki: To nie losowanie gra, a drużyna na boisku

fot. archiwum

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po zwycięstwie nad Halkbankiem wskoczyli na 1. miejsce w gr. F LM. To dało im niewielką przewagę w losowaniu przeciwnika w I rundzie play-off. - To wcale nie oznacza, że kolejne mecze będą łatwe - podkreślił Lorenzo Bernardi.

Triumf Jastrzębskiego Węgla nad Halkbankiem Ankara to świetny prezent świąteczny dla sympatyków tego zespołu. Nie da się jednak ukryć, że awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów oznacza dla podopiecznych Lorenzo Bernardiego coraz trudniejsze wyzwania. Włoski szkoleniowiec na spokojnie przyjął losowanie par w I rundzie fazy play-off. Jego drużyna zmierzy się z Tours VB, który zajął 2. miejsce w grupie A.

Mieliśmy małą przewagę w losowaniu, dzięki temu, że wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca, ale to wcale nie oznacza, że kolejne mecze będą łatwe. Francuzi grają strasznie wymagającą siatkówkę, mają świetną szkołę siatkówki – komentuje wynik losowania trener. – Jasne, że lepiej grać z Tours niż z Biełgorodem, ale trzeba grać. Nie możemy myśleć o tym, że wczoraj zagraliśmy jeden kapitalny mecz. Trzeba to potwierdzić w kolejnych spotkaniach i wciąż polepszać naszą grę. Kto myśli, że przeciwko francuskiej ekipie będzie łatwo, jest w błędzie. To po Maceracie najlepszy zespół z drugich miejsc w grupach – uważa Bernardi.

Włoch stara się zbyt daleko nie wybiegać w przyszłość i przyznaje, że nie myśli jeszcze o taktyce na francuski zespół. – Najpierw zagrajmy mecz z Resovią w lidze, potem mecz ligowy z ZAKSĄ, a następnie spotkanie z Tours. Tak do tego należy podejść – uważa.Również Zdzisław Grodecki, prezes jastrzębskiego klubu, bez większych emocji podchodzi do kolejnego wyzwania jego zespołu. – Dobrze, że losowanie jest już za nami. Ale to nie losowanie gra, a drużyna na boisku. Podchodzimy spokojnie do tych dzisiejszych rozstrzygnięć – powiedział.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved