Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga w Krośnie – póki co jedynie towarzysko

ORLEN Liga w Krośnie – póki co jedynie towarzysko

fot. archiwum

Siatkówka na najwyższym poziomie wraca do Krosna. Tym razem w wykonaniu pań. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki zaprasza na Noworoczny Turniej o Puchar Prezydenta Krosna (2-4.01). Walczyć o niego będą trzy czołowe drużyny ORLEN Ligi.

Dotąd Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno organizowało turnieje z udziałem drużyn PlusLigi – najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej siatkówki męskiej. Tym razem do Krosna zjadą najlepsze polskie siatkarki – zawodniczki drużyn ORLEN Ligi.

Nie udało nam się w 2013 roku zorganizować turnieju siatkarzy, natomiast nie ustawaliśmy w wysiłkach, aby jednak zorganizować turniej na wysokim siatkarskim poziomie – mówi Janusz Fic, członek zarządu Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno. – Do Krosna przyjadą znakomite drużyny: Muszynianka Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała i Impel Wrocław.

Turniej to prawdziwa gratka dla kibiców. Naszą misją jest popularyzacja siatkówki, pokazywanie jej w jak najlepszym wydaniu – podkreśla Andrzej Hojnor, prezes KSS-u Karpaty Krosno. – Sami też podglądamy, chcemy brać przykład z najlepszych – dodaje.Turniejowi towarzyszyć będzie akcja zbiórki krwi. – Chcemy pomóc w propagowaniu krwiodawstwa, przyczynić się do poszerzenia rzeszy krwiodawców. Podczas turnieju będziemy zachęcać do podzielenia się darem życia – dodaje Janusz Fic. Aby oddać krew, należy spełnić kryterium wiekowe (18-65 lat), być zdrowym, wypoczętym. Chętnych do oddania krwi kwalifikował będzie obecny na miejscu lekarz.

Zbiórkę zaplanowano na sobotę (4.01) w godz. od 11:00 do 14:00. Na osoby, które oddadzą krew, czekać będzie specjalny okolicznościowy karnet, upoważniający do wstępu na wszystkie imprezy organizowane przez KSS Karpaty Krosno w 2014 roku.

Turniej jest pierwszym wydarzeniem nowego roku, jest dobrym prognostykiem na przyszłość, jeśli chodzi o działania związane z rozwojem siatkówki w Krośnie. Nie oczekujemy wyżyn ekstraligowych, ale chcemy, by ten sport, zarówno męski, jak i żeński, był na dobrym poziomie. W ten sposób tworzymy koalicję sponsorów, którzy wspierają siatkówkę. Nie chcemy ich zawieść – mówi Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

2013 rok był dla Karpat wyjątkowy pod względem wyniku sportowego – podsumowuje Andrzej Hojnor. – Debiut siatkarek na parkietach I-ligowych jest marzeniem. Na 10 meczów – 7 wygranych. Przegraliśmy tylko z przeciwnikami dużego formatu, którzy mają aspiracje do gry w ORLEN Lidze. Wyjątkowe wyniki ma też zespół męski – 12 meczów z rzędu bez porażki. Spisuje się pięknie.

Turniej z udziałem drużyn ORLEN Ligi odbędzie się w nowym roku, tuż po przerwie świąteczno-noworocznej (2-4.01).

Program turnieju:

2 stycznia 2014 (czwartek), godz. 18:00
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS – BKS Aluprof Bielsko-Biała

3 stycznia 2014 (piątek), godz. 18:00
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Wrocław

4 stycznia 2014 (sobota), godz. 16:00
Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS

Ceny biletów:
normalny – 10 zł
ulgowy – 5 zł
karnet na wszystkie mecze – 25 zł

Bilety będą dostępne w kasie MOSiR-u od 30 grudnia.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved