Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Tie-break w Łodzi, PGNiG Nafta Piła zatrzymana

ORLEN Liga: Tie-break w Łodzi, PGNiG Nafta Piła zatrzymana

Zacięty przebieg miało spotkanie pomiędzy Beef Master Budowlanymi Łódź, a PGNiG Naftą Piła.  Po pięciosetowej batalii lepsze okazały się podopieczne trenera Adama Grabowskiego, które tym samym jako pierwsze pokonały pilanki w rundzie rewanżowej.

Całe spotkanie dla gospodyń rozpoczęło się wtedy, gdy w polu zagrywki stanęła Natalia Nuszel. Siatkarki Budowlanych zdobyły wtedy pięć oczek z rzędu (5:2), niedługo potem prowadziły w czasie pierwszego czasu technicznego 8:5. Seria błędów ekipy trenera Adama Grabowskiego sprawiła, że w następnych akcjach można było oglądać dużo wyrównanej gry obu ekip, choć to łodzianki nadal leciutko przeważały. Świetna zagrywka Wawrzyniak wyrównała stan seta na po 17, a zespół z Piły nie pozwolił miejscowym odskoczyć na wyższe prowadzenie. Gdy atak pilanek wylądował w aucie, a Budowlani odskoczyli na 19:17, o czas poprosił trener Wiesław Popik. Te dwa punkty nadwyżki znowu nie utrzymywały się długo, bo blok Kingsley na Nuszel dał remis 20:20. Jej kolejna akcja w tym elemencie niespodziewanie zmieniła sytuację w ostatnich akcjach i to Nafta miała oczko więcej (23:22), a niedługo potem to ekipa gości miała piłkę setową. Na korzyść pilanek seta rozstrzygnął błąd na siatce Budowlanych.

Łodzianki kolejną partię rozpoczęły też od serii, tym razem trzech punktów 4:2, ale wtedy Hawryła dwoma akcjami w bloku na środku siatki wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 5:4. To jednak szybko wróciło na łódzką stronę boiska po zagrywce Sylwii Pyci i autowym uderzeniu Natalii Krawulskiej (7:5). Podopieczne trenera Grabowskiego poprzez własne błędy pozwoliły rywalkom wyrównać, a niedługo potem wyjść na prowadzenie 10:9. Również tym razem, po kilku akcjach, zmienił się zespół będący na czele. W dodatku łodzianki dzięki skutecznemu blokowi odskoczyły na 15:13. Tym razem, choć pilanki grały nadal skutecznie na siatce, nadwyżka ciągle utrzymywała się na poziomie dwóch oczek (19:17). Na tym etapie seta obie drużyny wymieniały się uderzeniami, grały bardzo skuteczną siatkówkę bez błędów, a główną bronią siatkarek trenera Grabowskiego był blok (21:19). Kontra z szóstej strefy Nuszel mocno zbliżyła ekipę Budowlanych do wygranej w tym secie (23:20), a drugi czas na żądanie wykorzystał trener Wiesław Popik. Jednak nie wpłynął on już na wynik, bowiem łodzianki po nim spokojnie dokończyły seta i po akcji Doroty Ściurki wygrały 25:20.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony nie zmieniły obrazu gry. Lekko przeważały gospodynie, pilanki starały się je gonić, a wynik oscylował wokół remisu. Dobra akcja w bloku dała Nafcie prowadzenie 5:4, natomiast gdy ze środka dobrze uderzyła Kinsley, drużyna z Piły miała dwa oczka nadwyżki (7:5). Sytuacja, tak jak w setach poprzednich, jakiś czas później znowu uległa zmianie i na czele były zawodniczki z Łodzi. Po pojedynczym bloku na środku siatki w wykonaniu Pyci o czas poprosił trener Popik, jego zespół przegrywał bowiem 9:11. Choć przewaga Budowlanych wzrosła do trzech oczek, to i tę różnicę pilanki szybko zniwelowały do jednego oczka (13:14), a niedługo potem, po kontrze Kinsley, wyrównały na 15:15. Pojedynek ponownie mocno się wyrównał, a chwilę później trener Adam Grabowski przywołał swoje siatkarki do siebie, bo na prowadzeniu były przeciwniczki (18:17). Po chwili oddechu pilski blok podwyższył różnicę do dwóch oczek, ale i ona została odrobiona, a dodatkowo łodzianki powróciły na prowadzenie i po autowym uderzeniu rywalek prowadziły 21:19. Stan rywalizacji ponownie się wyrównał (22:22), ale niedługo potem Dorota Ściurka dała Budowlanym piłkę setową, a następnie zakończyła całą partię.

Kolejnego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne, które m.in. po bloku Natalii Krawulskiej i Kinsley prowadziły 4:1. Mimo że łodzianki walczyły, odrobić straty udało im się dopiero po pierwszym czasie technicznym, natomiast przy zagrywce Olgi Trach wysunęły się na prowadzenie 10:9, które utrzymywały m.in. dzięki skutecznym akcjom w bloku Pyci, bowiem pilanki miały już piłki w górze na objęcie prowadzenia. Po długiej i zaciętej walce, wymianach uderzeń i błędach przyjezdne zdołały odwrócić sytuację dopiero po drugim czasie technicznym. Seria czterech punktów z dobrą zagrywką i błędami Budowlanych dała Nafcie przewagę 19:16. Choć Pycia i Nuszel próbowały ratować sytuację, to ekipa z Piły skutecznie broniła prowadzenia. Gdy przyszło do tych najważniejszych akcji, środowa łódzkiego zespołu ponownie pokazała się ze świetnej strony, Budowlani wyrównali po 21, a chwilę potem ekipa trenera Adama Grabowskiego prowadziła już 22:21. W najważniejszym momencie miejscowe podarowały jednak piłkę setową rywalkom, a skuteczny blok pilanek wyrównał stan meczu na 2:2.

Seta decydującego otworzyła dobra gra pilanek w bloku (2:0). Przy budowaniu przewagi pomogły im również łodzianki (4:1), choć te, m.in. po skutecznym bloku Anity Kwiatkowskiej, próbowały znaleźć sposób, by ugryźć przeciwniczki. Pilankom jednak większość akcji wychodziła bardzo dobrze i po kontrze Agaty Babicz miały trzy oczka więcej (7:4). Po zmianie stron boiska łodzianki wzięły się do pracy i po udanym kontrataku Nuszel remisowały 8:8, natomiast po jej skutecznym bloku, wspólnym z Sylwią Pycią, zareagować musiał trener Popik. Nafta przegrywała wtedy 9:10. Po chwili oddechu Pycia punktowała na środku i gospodynie odskoczyły na 11:9. W kolejnej akcji Budowlani mieli kolejną piłkę w górze, ale Nuszel nadziała się na pilski blok. Przyjezdne co prawda wyrównały na po 12 i w ostatnich akcjach walczyły do końca, ale ekipa z Łodzi nadal lekko przeważała i to wystarczyło, by wygrać.