Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Mamy do siebie pretensje

Maciej Zajder: Mamy do siebie pretensje

Siatkarze Lotosu Trefla sobotnim spotkaniem z AZS-em Politechnika Warszawska chcą przerwać serię pięciu porażek w PlusLidze. Maciej Zajder liczy na to, że pojedynek z jego byłą drużyną będzie trampoliną dla żółto-czarnych do lepszych wyników.

Gdańscy siatkarze po raz ostatni w PlusLidze triumfowali 15 listopada w Olsztynie. Po zwycięstwie nad Indykpolem AZS w pięciu kolejnych meczach schodzili z parkietu pokonaniu. Fatalną serię zapoczątkowała porażka 2:3 w Ergo Arenie z Cerrad Czarnymi Radom. Po niej żółto-czarni przegrywali kolejno z: PGE Skrą, Asseco Resovią, ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. W tych pojedynkach ugrali łącznie tylko dwa sety.

Na pewno jesteśmy źli po takiej serii, bo gramy znacząco poniżej naszych możliwości. Dobrze wiemy, że stać nas na więcej. Cztery kolejne mecze z drużynami z „wielkiej czwórki” nie ułatwiły nam sprawy, a wcześniej na drodze stanął nam nieobliczalny zespół z Radomia, który zagrał przeciwko nam bardzo dobre spotkanie. Mamy do siebie pretensje przede wszystkim za przestoje w grze. Podczas ostatnich meczów traciliśmy punkty seriami, po których nie byliśmy w stanie podjąć skutecznej walki w poszczególnych setach – mówi środkowy gdańskiej drużyny, Maciej Zajder.

Zajder przyznaje, że ma sentyment do Warszawy, ale motywacji w sobotnim spotkaniu nie zabraknie mu z innego względu.

Ten mecz jest jak trampolina, od której możemy odbić się po lepsze wyniki. Nie ma co ukrywać, że terminarz kolejnych spotkań jest dla nas korzystniejszy niż w ostatnich tygodniach. Nie zamierzam składać deklaracji, że teraz będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa, ale wierzę, że po kilku następnych meczach my i przede wszystkim nasi kibice będziemy w lepszych nastrojach – kończy środkowy Lotosu Trefla.

Spotkanie ze stołeczną drużyną rozegrane zostanie w hali AWFiS, gdyż w najbliższy weekend w Ergo Arenie odbywać się będzie kurs buddyjski z Lamą Ole Nydahl. Pojemność hali zastępczej dla gdańskich siatkarzy wynosi 1,5 tys. miejsc.