Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Halkbank i Rabita gospodarzami turniejów finałowych

LM: Halkbank i Rabita gospodarzami turniejów finałowych

Halkbank Ankara i Rabita Baku będą gościć turnieje Final Four Ligi Mistrzów i Mistrzyń, które odbędą się w marcu 2014 roku. Taką informację ogłosił, tuż przed losowaniem par I rundy play-off, prezydent CEV - Andre Meyer.

Turniej żeński odbędzie się w dniach 15-16 marca, zaś męski został zaplanowany na dni 22-23 marca. Final Four panów odbędzie się w Turcji po raz pierwszy w historii rozgrywek Ligi Mistrzów.

Drużyny, które zwyciężą w tegorocznej edycji LM, nabędą prawo do udziału w klubowych mistrzostwach świata, które będą się w dniach 6-11 maja 2014 roku.

Pierwsza faza play-off LM zostanie rozegrana w dniach 14-16 stycznia i 21-23 stycznia (mecze rewanżowe). Kolejna runda została zaplanowana na 4-6 i 11-13 lutego.

Przypomnijmy, że z fazy grupowej awans wywalczyły w sumie trzy polskie zespoły. Wśród pań Atom Trefl Sopot, zaś wśród panów Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel.