Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Trzy punkty zostały w Katowicach

II liga K: Trzy punkty zostały w Katowicach

W swoim przedostatnim meczu przed świętami siatkarki Sokoła Katowice pokonały w trzech setach uczennice z SMS-u. Po wyraźnie przegranej pierwszej partii zawodniczki z Sosnowca wzięły się do pracy i sprawiły katowiczankom wiele kłopotów.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodyń. Siatkarki trenera Krzysztofa Zabielnego oprócz własnych udanych akcji dostawały wiele „bonusów” od swoich przeciwniczek. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu wyszły na boisko stremowane i spięte, przez co popełniały wiele prostych błędów praktycznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (3:10). Opiekun sosnowiczanek, Andrzej Peć, dokonywał roszad w składzie i prosił o przerwy dla swojego zespołu, jednak te zabiegi nie pomogły jego drużynie (8:16). Po stronie Sokoła wyróżniającą się postacią była Sandra Tetfejer, która kończyła praktycznie wszystkie piłki w ataku. Ostatecznie sosnowiczanki uległy 12:25 i przy zmianie stron nie miały uśmiechów na twarzy.

Druga partia w wykonaniu ekipy z Zagłębia była zdecydowanie inna niż premierowy set. Aleksandra Rasińska i jej koleżanki wyszły na boisko, nie rozpamiętując poprzedniej części gry i dosyć szybko wypracowały sobie dwupunktową przewagę (8:6). W SMS-ie bardzo dobrze funkcjonował blok, natomiast ekipa z Katowic miała duże problemy z dokładnym dograniem piłki do siatki. Po ładnym i ciekawym początku kibice zgromadzeni w hali w Szopienicach mogli obejrzeć prawdziwy festiwal błędów. Obie ekipy myliły się praktycznie w każdej akcji, a jedyne słowa pochwały w tej części spotkania można skierować w stronę libero SMS-u, Adriany Adamek. Zawodniczka gości dobrze spisywała się w przyjęciu, a dodatkowo kilkukrotnie podbiła mocne ataki rywalek. Pomimo słabej gry siatkarki trenera Pecia prowadziły 20:17. W końcówce więcej spokoju zachowały gospodynie, które rozstrzygnęły seta po walce na przewagi (27:25).

Mimo porażki w drugim secie sosnowiczanki wyszły na trzecią partię z dużą wiarą we własne umiejętności. Przyjezdne grały odważnie i nie bały się podejmować ryzyka w ataku, a dodatkowo znów „zaskoczył” im blok. Dużo problemów Sokołowi sprawiła skutecznie atakująca Adrianna Wysocka, a w bloku zaporą nie do przejścia była Zuzanna Gnas. Problem ze skończeniem piłki miały skrzydłowe z Katowic, więc rozgrywająca zdecydowała się częściej korzystać z usług swoich środkowych. Na efekty nie trzeba było długo czekać – kilka mocnych zbić Urszuli Bejgi trafiło w parkiet, a Sokół wyszedł na prowadzenie 15:11. Końcówka meczu nie była już porywającym widowiskiem, jednak cały czas stroną dominującą były gospodynie. Katowiczanki pozwoliły rywalkom zdobyć w tej odsłonie tylko 19 oczek i dzięki temu zgarnęły cenne trzy oczka w ligowej tabeli.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – SMS PZPS II Sosnowiec 3:0
(25:12, 27:25, 25:19)

Sokół: Komisarczyk, Gasidło, Tetfejer, Bejga, Baron, Surgut, Szajer (libero) oraz Kuliś
SMS: Różyńska, Sidor, Rasińska, Grabka, Wysocka, Gnas, Adamek (libero) oraz Stroińska, Michalak, Krajewska i Lipska