Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Krakowie bez niespodzianki

I liga M: W Krakowie bez niespodzianki

Krakowscy akademicy w ramach 13. kolejki I ligi mężczyzn podejmowali przyjezdnych z Siedlec. Zawodnicy KPS-u w zdecydowanie, bo już w trzech setach pokonali miejscowych i dopisali do swojego konta trzy cenne punkty.

Mecz od udanego bloku na Patryku Łabie rozpoczęli przyjezdni, pokazując tym samym, że w meczu z akademikami interesuje ich tylko zwycięstwo. W kolejnych akcjach dzięki dobrej grze blokiem Mateusza Przybyły, a także punktowemu zagraniu Mateusza Jasińskiego odskoczyli na 3:1. Jednak później punktowali akademicy, a wszystko za sprawą Michała Dzierwy, który najpierw zdobył punkt na prawym skrzydle, a potem w polu zagrywki. Taki stan rzeczy nie trwał długo. Przyjezdni szybko włączyli swój drugi bieg i dzięki skutecznej grze blokiem, a także błędom po stronie gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:4. Wtedy też trener Wojciech Kasza postanowił desygnować do gry swojego najwyższego przyjmującego, wracającego po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją, Adama Smolarczyka. Jednak również on nie był w stanie odmienić bardzo złej gry akademików, którzy w każdej kolejnej akcji tylko pogłębiali swoje błędy. A bezlitośni rywale raz po raz, za sprawą Damiana Schulza i Mateusza Jasińskiego, punktowali na skrzydłach (14:19). W końcówce miejscowi, dzięki atakom Adama Smolarczyka i Michała Dzierwy, zabrali się za odrabianie strat, ale było już na to za późno. Wprawdzie podwójna zmiana, którą postanowił wprowadzić trener Wojciech Kasza, przyniosła rezultat, ale nie była w stanie powstrzymać rozpędzonych siedlczan, którzy dzięki punktowemu atakowi Damiana Schulza wygrali 25:23.

Początek drugiej odsłony miał podobny przebieg do pierwszego seta. Rywale szybko odskoczyli na kilka punktów (2:6), zmuszając tym samym gospodarzy do gonitwy za wynikiem. Kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 5:9, zmuszony złą postawą swoich podopiecznych trener Wojciech Kasza poprosił o czas. Bezpośrednio po nim swój atak skończył Adam Smolarczyk, jednak w kolejnych akcjach punktowali przyjezdni, krok po kroku budując swoją przewagę (14:8). Złej gry akademików nie były w stanie również odmienić pojedyncze dobre zagrania Karola Galińskiego czy Patryka Akali, który dobrze spisywał się na środku siatki. Podobnie jak w poprzednim secie, w końcówce siatkarze AGH próbowali odrobić straty, ale byli zbyt słabi, aby przeciwstawić się wymagającym rywalom, a ci za sprawą mocnej zagrywki, którą odrzucili rywala od siatki, a także dobrej gry na siatce wygrali seta 25:19.

Trzecia, a jak się później okazało – ostatnia odsłona tego pojedynku rozpoczęła się od prowadzenia akademików, którzy dzięki kiwce Karola Galińskiego, a także skutecznej grze blokiem Michała Dzierwy odskoczyli na trzypunktowe prowadzenie 4:1. Kiedy wydawać się mogło, że zawodnicy spod Wawelu będą w stanie przedłużyć to spotkanie, siatkarze z Siedlec zaczęli odrabiać straty, a na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z jednopunktowym prowadzeniem. W kolejnych akcjach drużynie z Krakowa przytrafił się kolejny przestój, a za sprawą licznych błędów stracili całą serię punktów (12:16). Sytuację na boisku mogła odmienić mocna zagrywka Adama Smolarczyka, po której skutecznym blokiem popisał się Karol Galiński, ale to również  się nie udało. Końcówka seta zdecydowanie należała do tych najgorszych w wykonaniu akademików, którzy nie byli w stanie udanie zakończyć żadnej ze swoich akcji. Seta, a zarazem całe spotkanie zakończył autowy atak ze środka Patryka Akali (18:25).

AGH 100RK AZS Kraków – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 0:3
(23:25, 19:25, 18:25)

AGH: Kosiek, Dzierwa, Akala, Mucha, Łaba, Szumielewicz, Luks (libero) oraz Smolarczyk, Galiński, Ferek, Obuchowicz i Kowalski
KPS: Kowalski, Przybyła, Schulz, Jasiński, Stańczuk, Rejowski, Sobczak (libero) oraz Milewski, Żakieta i Pruski