Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Ostatnia kolejka przed przerwą świąteczno-noworoczną

I liga K: Ostatnia kolejka przed przerwą świąteczno-noworoczną

Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek I ligi kobiet w 2013 roku. Na niespodzianki raczej się nie zapowiada, bowiem pary meczowe najbliższego weekendu plasują się w różnych częściach tabeli. Zobaczmy zatem, co nas czeka na zapleczu żeńskiej ekstraklasy.

Jedenastą kolejkę rozpocznie pojedynek MLKS-u Roltexu Zawiszy Sulechów i SMS-u PZPS I Sosnowiec. Zespoły dzieli w zestawieniu pięć miejsc i 13 punktów. Uczennice z Sosnowca mają ich zaledwie trzy. Już w pierwszym spotkaniu tych drużyn podopieczne Marka Mierzwińskiego zaprezentowały się dużo lepiej od rywalek i wygrały pewnie 3:0. Nic nie zapowiada, aby w Sosnowcu wynik miał być diametralnie inny. Tym bardziej, że Zawisza przegrał ostatni mecz z KS-em Murowana Goślina i z pewnością będzie chciał dorzucić trzy oczka do ligowej tabeli przed świąteczno-noworoczną przerwą.

Ekipie z Murowanej Gośliny przez dłuższy czas nie wiodło się zbyt dobrze. Obecnie zespół z Wielkopolski plasuje się na 7. pozycji. W sobotę podopieczne Piotra Sobolewskiego nie będą miały łatwego zadania, bowiem zagrają na wyjeździe z wiceliderem – KS-em Developresem Rzeszów. Wprawdzie w pierwszym pojedynku podopieczne Marcina Wojtowicza wygrały dopiero w tie-breaku, jednak od tego czasu rzeszowianki zdążyły już nabrać wiatru w żagle i utrzymują się pewnie w czołówce tabeli. Gospodynie meczu z pewnością będą chciały zainkasować komplet punktów, dzięki któremu utrzymają lub zmniejszą dystans do lidera.

W meczu pomiędzy MUKS-em Spartą Warszawa a TKS-T Budowlanymi Budlex Toruń również nie zapowiada się na niespodziankę. Obie ekipy dzieli pięć miejsc i 15 punktów. Podopieczne Mariusza Soi z pewnością w weekend będą chciały „odkuć się” za porażkę z Developresem i utrzymać kontakt punkty z Karpatami Krosno, a być może nawet przeskoczyć je w tabeli. Z kolei zespół z Warszawy liczy, że w końcu przełamie serię porażek. Mimo wszystko faworytkami będą torunianki, które w pierwszym pojedynku triumfowały 3:1. Dodajmy, że dwa dni temu rezygnację ze stanowiska prezesa klubu Sparty złożyła Hanna Polak, która pełniła tę funkcję przez osiem lat.

PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno ma punkt przewagi nad Budowlanymi Toruń, jednak łatwo nie da się przeskoczyć w zestawieniu. Siatkarki z Podkarpacia zagrają w weekend z Wisłą Kraków, która plasuje się dopiero na 8. miejscu. Pierwszy pojedynek to zwycięstwo ekipy z Krosna 3:1 i walka rywalek w dwóch pierwszych setach. Rewanż zostanie rozegrany w hali Karpat, co dodatkowo sprzyja podopiecznym Dominika Stanisławczyka. Wiślaczki wprawdzie w 10. kolejce odniosły zwycięstwo za trzy punkty, jednak ich rywalem była Sparta Warszawa, która ostatnio nie błyszczy formą. Karpaty będą z pewnością dużo bardziej wymagającym rywalem.

Lider tabeli – AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – również nie powinien mieć problemów, aby zainkasować przed przerwą trzy punkty. Podopieczne Dariusza Parkitnego muszą jednak uważać, bowiem ekipa Silesii Volley MOSiR Mysłowice to zespół waleczny i potrafiący zaskoczyć w każdym momencie. W poprzedniej kolejce podopieczne Sebastiana Michalaka, mimo porażki 1:3, mocno dały się we znaki zawodniczkom z Krosna. Przypomnijmy jednak, że w pierwszym pojedynku KSZO wygrało z Silesią 3:0. Wydaje się zatem, że gospodynie nadchodzącego spotkania mają patent na grę rywalek i nie pozwolą sobie na stratę choćby jednego punktu.