Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Makare Wilson: Wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie łatwy

Makare Wilson: Wiedzieliśmy, że ten mecz nie będzie łatwy

fot. Cezary Makarewicz

Drużyna Impelu Wrocław w meczu kończącym 11. kolejkę ORLEN Ligi pokonała 3:1 łodzianki. - Zagraliśmy jednak agresywnie zagrywką, co zostało założone przed spotkaniem i to przyniosło efekt - oceniła po meczu Makare Wilson.

Zespół Budowlanych Łódź mocno przeciwstawił się rywalkom w drugiej partii, wygrywając ją po krótkiej grze na przewagi. W pozostałych setach wrocławianki uciekały, a drużyna z województwa łódzkiego nie była w stanie przejąć inicjatywy, choć udawało się jej zbliżyć do przeciwniczek. – Niestety, nie zagrałyśmy dzisiaj naszej najlepszej siatkówki. Impel dobrze grał zagrywką, a ich lewe skrzydło funkcjonowało znakomicie i było nie do zatrzymania – przyznała po spotkaniu Sylwia Pycia, środkowa Budowlanych Łódź. Mimo to jej zespół nie pozostawił po sobie we Wrocławiu złego wrażenia. – Wiedzieliśmy, że drugi mecz z zespołem z Łodzi nie będzie łatwy i to się sprawdziło. Zagraliśmy jednak agresywnie zagrywką, co zostało założone przed spotkaniem i to przyniosło efekt – powiedziała natomiast Makare Wilson.

Impel w ostatnim czasie stał się jednym z głównym pretendentów do medali, radzi sobie wyśmienicie i przed tym starciem był stawiany w roli faworyta, z której wywiązał się w stu procentach. – To była kolejka cudów, też chcieliśmy zrobić niespodziankę, punktując w tym meczu, jednak nie udało się. Byliśmy dziś słabsi. Gdybyśmy grali na przewagi i przegrywali w końcówkach, to możliwe, że miałbym pretensje do decyzji sędziów, jednak w tym wypadku mieć ich nie mogę – ocenił trener Budowlanych, Adam Grabowski.

W 10. kolejce spotkań ORLEN Ligi wrocławianki słabo spisały się w Pile, gdzie w tie-breaku oddały inicjatywę przeciwniczkom i zdobyły tylko jeden punkt. W pojedynku z łodziankami również nie brakowało przestojów w ich grze, jednak Tore Aleksandersen był zadowolony z postawy swojego zespołu. – Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zagraliśmy dziś dobry mecz. Agresywnie graliśmy zagrywką, poprawnie w przyjęciu i to przyniosło efekt – powiedział trener miejscowych. – To był ostatni mecz w roku 2013, więc chciałbym z tego miejsca bardzo podziękować kibicom, którzy nas tak wspaniale dopingują. Bardzo dziękuję za wsparcie wrocławskim kibicom, grać przed taką publicznością to niesamowita przyjemność. Nadal będziemy ciężko pracować, żeby w 2014 roku mieć wspólnie wiele powodów do radości – zapowiedział szkoleniowiec wrocławianek, Tore Aleksandersen.

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved