Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cuprum Mundo zbyt silny dla Energi Pekpol

I liga M: Cuprum Mundo zbyt silny dla Energi Pekpol

Siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka przegrali z Cuprum Mundo Lubin 0:3 w meczu 13. kolejki I ligi mężczyzn. Podopieczni Andrzeja Dudźca mieli okazję do wygrania drugiego seta, lecz przegrali emocjonującą końcówkę, co przełożyło się również na wynik końcowy.

Mecz zaczął się korzystnie dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:0, czym zmusili trenera Dudźca do wzięcia pierwszej przerwy. Ostrołęccy siatkarze zaczęli odrabianie strat (7:10), lecz na drugiej przerwie technicznej Lubin prowadził 16:10. Gości stać było na jeszcze jeden zryw (18:21), lecz lubinianie wygrali seta 25:20, obejmując prowadzenie.

Przyjęcie w naszej drużynie było mocno średnie. W pierwszych dwóch setach – może poza początkiem pierwszego – graliśmy nieźle, ale w trzecim chłopaki się rozkleili. Dałem pograć wszystkim zawodnikom, szczególnie w tym trzecim secie – powiedział trener Andrzej Dudziec.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej. Gospodarze pewnie prowadzili do stanu 16:13, później do głosu doszli jednak biało-czerwoni, którzy doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na prowadzenie 23:21. Mimo to ostrołęccy siatkarze nie wykorzystali dwóch piłek setowych i przegrali seta 26:28, co na pewno wpłynęło na wynik trzeciej partii.

Mecz zaczęliśmy w takim składzie jak ostatnio, ale już w drugim secie zagraliśmy z Kamilem na rozegraniu i z Grześkiem Białkiem na przyjęciu, wyglądało to lepiej i nawet skończyliśmy tego seta zwycięsko – przyznał trener Dudziec, po chwili dodając: – Chodzi o sytuację przy stanie 24:25, kiedy zablokowaliśmy zawodnika gospodarzy, piłka wróciła w trzeci metr w okolice linii bocznej, sędzia liniowy pokazał boisko, sędzia przy słupku pokazał boisko, a sędzia pierwszy wziął decyzję na siebie, pokazując aut. Nie chcę jednak narzekać, wygrywa ten, kto jest lepszy – mówi.

W trzecim secie już wyraźnie lepsza była naszpikowana gwiazdami drużyna z Lubina. Gospodarze wygrali 25:17 i cały mecz 3:0.

Cuprum Mundo Lubin – Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
(25:20, 28:26, 25:17)

Pekpol: Pietkiewicz, Krzywiecki, Jacyszyn, Szczygielski, Kowalczyk, Owczarz, Mihułka (libero) oraz Obrębski, Wierzbicki, Przybylski, Białek i Boruch