Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Avia walczyła, ale tylko w pierwszym secie

I liga M: Avia walczyła, ale tylko w pierwszym secie

Avia Świdnik nie wykorzystała atutu własnego parkietu i nie sprawiła niespodzianki w pojedynku ze Ślepskiem Suwałki. Podopieczni trenera Jarosza walkę podjęli jedynie w 1. secie, w kolejnych dwóch na boisku dominował Ślepsk i to on zasłużenie triumfował.

Początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy, którzy po ataku Wojciecha Pawłowskiego odskoczyli od przeciwników na dwa oczka (6:4). Ich błędy w połączeniu z dobrą grą w bloku przyjezdnych sprawiły jednak, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować goście (9:7). Udany plas Wojciecha Winnika skłonił trenera Jarosza do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Nie na wiele się on zdał, bowiem suwalczanie prezentowali się znacznie skuteczniej od przeciwników, a na drugiej przerwie technicznej wygrywali już 16:11. Sygnał do walki świdniczanom dał Daniel Szaniawski, a gdy swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Jakub Guz, odżyły nadzieje gospodarzy na sukces w tej części meczu. Po autowym ataku Krzysztofa Modzelewskiego na świetlnej tablicy pojawił się remis, lecz końcówka należała do Ślepska, który dzięki czapie na Pawłowskim triumfował 25:23.

Nieco podłamani takim obrotem sprawy siatkarze Avii źle rozpoczęli kolejnego seta. Kilka ich błędów oraz dobra dyspozycja Modzelewskiego sprawiły, że podlaska drużyna objęła prowadzenie 6:2. Wprawdzie mocne zbicie Guza pozwoliło świdniczanom chwilowo zbliżyć się do przeciwników, ale w kolejnych minutach podopieczni trenera Jarosza grali nieskutecznie, a oczka zdobywane przez Modzelewskiego i Winnika powodowały, że powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami (14:8). Gospodarze próbowali wrócić do gry, ale ich pojedyncze udane akcje to było zbyt mało, aby zbliżyć się do suwalczan. W dodatku w ekipie trenera Poskrobko od czasu do czasu dawał o sobie znać blok, co przybliżało ją do sukcesu w drugiej partii. Wprawdzie w decydujących momentach asem serwisowym popisał się jeszcze Szaniawski, ale i tak gracze z lotniczego miasta przegrali 20:25.

W pierwszych minutach trzeciego seta Ślepsk poszedł za ciosem. Wystarczyło kilka udanych ataków jego skrzydłowych, a goście prowadzili już 10:6. Z każdą kolejną akcją pogłębiała się niemoc w świdnickich szeregach. Widać było, że tego dnia siatkarze Avii nie mogli znaleźć skutecznej recepty, aby przebić się przez blok rywali, a z minuty na minutę malała ich wiara w doprowadzenie chociażby do czwartej odsłony. Już przy wyniku 12:18 stało się jasne, że suwalczanie sięgną po kolejne trzy oczka. W końcówce ich przewaga nie podlegała dyskusji, a podopiecznym trenera Jarosza udało się zdobyć zaledwie dwa oczka. W efekcie podlaski zespół w pełni zrewanżował się przeciwnikom za porażkę 2:3 u siebie.

Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 0:3
(23:25, 20:25, 14:25)

Avia: Guz, Peszko, Stępień, Pawłowski, Gonciarz, Szaniawski, Głód (libero) oraz Kołodziejczyk, Zalewski i Misztal
Ślepsk: Winnik, Skrzypkowski, Modzelewski, Makowski, Schamlewski, Kałasz, Andrzejewski (libero) Bell i Skorij