Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Andrzej Peć: Srebro – motorem napędowym do ciężkiej pracy

Andrzej Peć: Srebro – motorem napędowym do ciężkiej pracy

fot. archiwum

- Naszym celem jest awans do finału i gra o złoty medal z Rosjankami - mówił dzień przed rozpoczęciem mistrzostw EEVZA trener polskich kadetek, Andrzej Peć. Zamierzenia szkoleniowca zostały zrealizowane, ale sam podkreśla, że "pozostał niedosyt".

W finale Polska przegrała z drużyną rosyjską 0:3. – W pierwszym secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Mieliśmy piłki setowe, ale ostatecznie przegraliśmy i wynik tej partii ustawił kolejne. Rywalki zaczęły grać bardziej swobodnie, popełniały mniej błędów, u nas rosło napięcie – mówi Andrzej Peć.

W walce o awans do finału Polska pokonała reprezentację Ukrainy 3:1, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Czwarta była Białoruś, grupowy rywal biało-czerwonych. – Białorusinki i Ukrainki są zespołami dobrze wyszkolonymi technicznie. Ten drugi miał dobrze zorganizowaną obronę i ciężko z nim się grało. Obie drużyny przewyższały umiejętnościami ekipy Azerbejdżanu, Estonii czy Łotwy – podkreślił Andrzej Peć.

Według polskiego szkoleniowca „nic nie można zarzucić gospodarzom mistrzostw EEVZA”. – Turniej został przeprowadzony w bardzo dobrych warunkach. My w fazie grupowej zagraliśmy po dwa mecze dziennie, więc nie było czasu na zobaczenie Kowna – dodał Andrzej Peć.Najlepszą zawodniczką w polskim zespole została Oliwia Michalak. Natomiast w spotkaniu z Estonią podkręcenia stawu skokowego doznała Dagmara Dąbrowska i zawodniczce trzeba było założyć szynę gipsową. – Zespół w drugiej części mistrzostw został osłabiony. Do finału z Rosją rozegraliśmy osiemnaście setów, a nasz rywal dwanaście. Zdobyliśmy srebrny medal, ale pozostał niedosyt. Mam nadzieję, że w nowym roku będzie on motorem napędowym naszych młodych siatkarek do ciężkiej pracy – zakończył Andrzej Peć.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved