Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Zwycięstwo BKS-u na pożegnanie z halą na Rychlińskiego

Zwycięstwo BKS-u na pożegnanie z halą na Rychlińskiego

Dla siatkarek BKS-u Aluprof Bielsko-Biała mecz z KS-em Pałacem Bydgoszcz był ostatnim, jaki bialanki rozegrały w tym sezonie w hali na Rychlińskiego. Na "pożegnanie" podopieczne Mirosława Zawieracza w trzech setach poradziły sobie z ekipą znad Brdy.

Spotkanie bardzo dobrze zainaugurowały siatkarki Pałacu Bydgoszcz (1:4). Jednak kilka drobnych błędów przyjezdnych, niezwykle czujna na siatce Karolina Ciaszkiewicz-Lach i do tego punktowy blok Danijeli Nikić zaowocowały remisem 6:6. Bialanki przejęły inicjatywę. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły minimalnie lepsze od rywalek, prowadząc 8:7. Po powrocie na boisko gospodynie nie zwalniały tempa. Przy stanie 11:8 asem serwisowym popisała się Ciaszkiewicz-Lach, na co natychmiast zareagował trener Rafał Gąsior, wzywając swoje podopieczne do ławki szkoleniowej. Chwila rozmowy nie przyniosła poprawy gry bydgoszczanek. Pałacanki nadal miały problemy w defensywie, popełniały sporo niewymuszonych błędów, czym prędko doprowadziły do siedmiopunktowej przewagi ekipy z Bielska-Białej (21:14) i w efekcie wygranej 25:16.

Rozpędzone bialanki swoją dobrą passę kontynuowały w drugim secie. Po udanym plasie Ciaszkiewicz-Lach na tablicy wyników widniało 7:3. W następnej akcji bialska siatkarka zaatakowała w aut. Kolejne oczka na konto przyjezdnych dołożyły Katarzyna Połeć i Monika Naczk (7:4). Serię punktów dla Pałacu zakończyła Połeć, zagrywając w taśmę (8:5). Po pierwszej przerwie technicznej miejscowe utrzymywały kilkupunktową przewagę, jednak zaczęły popełniać błędy. Druga regulaminowa przerwa miała miejsce przy stanie 16:12. „Technical time-out” uśpił drużynę Pałacu Bydgoszcz. Najpierw asem serwisowym ponownie popisała się Ciaszkiewicz-Lach, później siatkarki z Podbeskidzia popisały się punktowym blokiem, a następnie znowu w polu zagrywki zapunktowała Ciaszkiewicz-Lach. „Na dobitkę” kolejne oczko dołożyła Danijela Nikić (20:13). Szkoleniowiec Pałacu zaczął rotować składem, a rozluźnione gospodynie, po własnych błędach podarowały punkty rywalkom (20:16). Przyjezdne nie wykorzystały szansy, ostatecznie przegrywając 19:25.

Trzecią partię drużyny rozpoczęły wyrównaną grą po obu stronach siatki. W ekipie bialanek punktowały głównie Małgorzata Lis i Helena Horka, natomiast w szeregach bydgoszczanek akcje udanie kończyły Agata Karczmarzewska-Pura i Tamara Kaliszuk (7:5). Po pierwszej przerwie technicznej „wiatr w żagle” złapały gospodynie, jednak dobra passa miejscowych została przerwana, kiedy o czas dla swojej drużyny poprosił trener Rafał Gąsior (11:6). Tuż po wznowieniu gry zaczęła punktować Kaliszuk. Tym razem, przy stanie 12:9, przerwę zażądał szkoleniowiec Mirosław Zawieracz. Na nic zdały się słowa trenera BKS-u. Dobre bloki Pałacu zaowocowały remisem 12:12. Bialanki nie tylko nie radziły sobie z przedarciem się przez blok rywalek, ale również miały problemy z przyjęciem zagrywki. O czas ponownie poprosił trener gospodyń (13:15). Tuż po drugiej przerwie technicznej (14:16) miejscowe wróciły do swojej dawnej gry. Sukcesywnie zaczęły odrabiać straty, co zdekoncentrowało rywalki, które zaczęły popełniać błędy (21:18). Trzecia i za razem ostatnia partia padła łupem siatkarek z Bielska-Białej 25:21.

MVP spotkania wybrano skrzydłową bialanek, Helenę Horkę.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:19, 25:21)

BKS: Ciaszkiewicz-Lach, Nikić, Horka, Lis, Beier, Szymańska, Wojtowicz (libero)
Pałac: Kaliszuk, Naczk, Połeć, Karczmarzewska-Pura, Twardowska, Biedziak, Wysocka (libero) oraz Dybek, Głaz, Sawoczkina i Korabiec