Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > ORLEN Liga: We Wrocławiu emocje jedynie w drugim secie

ORLEN Liga: We Wrocławiu emocje jedynie w drugim secie

Spotkanie we Wrocławiu pomiędzy miejscowym Impelem a Beef Masterem Budowlanymi Łódź zakończył 11. kolejkę spotkań ORLEN Ligi. Po stojącym na niezbyt wysokim poziomie pojedynku lepsze okazały się siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska.

Od początku spotkania trwała zacięta walka i choć wrocławianki mogły od razu odskoczyć na dwa oczka, to jednak ekipa z Łodzi zacięcie się broniła. Dopiero błąd Nuszel oraz zbicie w siatkę Love dały drużynie gospodarzy prowadzenie 7:4, jednak przyjezdne równie szybko wyrównały stan seta i po pierwszym czasie technicznym toczył się zacięty bój. Gdy kontrę wykorzystała Kaczor, o czas poprosił trener Grabowski. Impel odskoczył wtedy na dwa oczka (12:10). Chwila rozmowy jednak nie pomogła i miejscowe odskoczyły na 14:11. Dzięki dobrym zagrywkom, z którymi spore problemy miały łodzianki, przewaga ekipy z Wrocławia wzrosła jeszcze bardziej (20:13), a kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec Budowlanych. Rozmowa pomogła, a siatkarki z Łodzi zaczęły też mocniej uderzać z pola zagrywki, dzięki czemu odrobiły małą część strat. Te jednak jak na tę część seta były już za wysokie i Impel wygrał w partii i tak dość pewnie, bo do 18.

Choć przyjezdne objęły w pierwszych akcjach kolejnej odsłony jednopunktowe prowadzenie, to równie szybko je straciły, by za chwilę dzięki akcji w bloku i błędzie rywalek przeważać 5:3. Wrocławianki nie mogły skończyć ataku i po kolejnym bloku Budowlanych przegrywały już 3:7. Przez kilka kolejnych akcji taka nadwyżka utrzymywała się na korzyść gości, jednak gdy z kontry kilka razy uderzyła Pyziołek, Impel wyrównał po 9, a chwilę później prowadził już 11:9. Warto odnotować, że wszystko to działo się z kolei przy zagrywkach Kąkolewskiej. Zagrywająca Śliwa, a w wyniku tego atakująca z kontry Kwiatkowska przywróciły prowadzenie na łódzką stronę boiska (13:11), a siatkarki Budowlanych prowadziły na drugim czasie technicznym 16:14. Impelki od razu po czasie próbowały zmienić sytuację, dobrze blokowały, a niedługo potem wyrównały po 18. Mimo to dość szybko przyjezdne znowu budowały przewagę i po asie serwisowym Trach miały trzy oczka więcej (22:19). W ostatnich akcjach wzrosło ono do czterech, ale wrocławianki zdołały odrobić straty, zaczęły naciskać na rywalki (23:24). Gdy zablokowały Kwiatkowską, był remis 24:24, ale Budowlane zdołały w kolejnych dwóch akcjach zakończyć tę partię na swoją korzyść.

Obie drużyny od początku trzeciego seta skutecznie wymieniały się uderzeniami, natomiast po skutecznych dwóch akcjach w bloku, trzech błędach Cabrery – dwóch w ataku, jednym w przyjęciu – po zagrywce Wilson Impel odskoczył na 8:2. Po przerwie technicznej teatr nieskuteczności łodzianek trwał nadal, czego nie zawahały się wykorzystać miejscowe (10:2). Przez chwilę wrocławski zespół dostosował się też do poczynań rywalek, ale przewaga jaką uzyskał pozwoliła mu i tak prowadzić spokojną grę. Tym bardziej, że nadal duże problemy z zagrywką gospodyń miały przyjmujące Budowlanych. To wykorzystywała niemalże za każdym razem Mroczkowska oraz wrocławski blok (15:5). Siatkarki z Łodzi były w stanie odrobić trzy oczka, jednak jak szybko je zyskały, tak szybko je straciły i miejscowe spokojnie dążyły do wygranej w tej partii 20:11. I choć przyjezdne nadal próbowały ugryźć przeciwniczki, chociażby blokami na Mroczkowskiej (13:20, 18:24), to jednak Impel spokojnie dowiózł nadwyżkę i wygrał w secie do 18.

Czwartą partię otworzyło prowadzenie Impelu 2:0, po uderzeniu Mroczkowskiej, ale chwilę potem było już 3:2 dla przyjezdnych. Blok Kąkolewskiej przywrócił jednopunktową nadwyżkę, która utrzymywała się już dłuższy czas, naprzemiennie pojawiając się na tablicy wyników z remisem. Tuż przed pierwszym czasem technicznym Mroczkowska dołożyła ważne uderzenia zagrywką i Impel odskoczył na 8:5. Pojedynczymi akcjami, jak blok Pyci na Wilson, łodzianki próbowały zbliżyć się do rywalek, a gdy Śliwa zablokowała Pyziołek, udało im się wyrównać po 9, ale wtedy Impel znowu odskoczył na dwa oczka. Następnie do kontry Mroczkowskiej punkt z zagrywki dołożyła Pyziołek i na koncie Impelu były o cztery punkty więcej (14:10). Tak jak we wcześniejszych odsłonach, tak i teraz łodzianki starały się odrobić straty (17:18 m.in. po uderzeniach Love), ale w ogólnym rozrachunku nie były w stanie zrobić tego w najważniejszym momencie seta. Za każdym razem ekipa z Dolnego Śląska wrzucała kolejny bieg i odskakiwała (20:17). W ostatnich akcjach Konieczna dodała punkt zagrywką, dając Impelowi piłkę setową, a miejscowe wykorzystały je od razu w pierwszym uderzeniu, wygrywając seta do 19 i cały mecz 3:1.

MVP: Bogumiła Pyziołek

Impel Wrocław – Beef Master Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 24:26, 25:18, 25:19)

Impel: Mroczkowska (15), Kąkolewska (7), Dirickx (8), Wilson (12), Pyziołek (20), Kaczor (8), Medyńska (libero) oraz Konieczna (7), Dozier (1) i Sieczka (1)
Budowlani: Śliwa (6), Love (9), Kwiatkowska (11), Nuszel (9), Trach (5), Pycia (11), Durajczyk (libero) oraz Ściurka (3), Cabajewska, Grajber i Cabrera (2)