Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Kinga Bąk: Utrzymać koncentrację przez cały mecz

Kinga Bąk: Utrzymać koncentrację przez cały mecz

Siatkarki Siódemki SK banku Legionovii mimo że zanotowały okresy bardzo dobrej gry, w meczu z Muszynianką przegrały i zdobyły jeden punkt. - Nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i wiem, że w końcu wszystko zaskoczy - mówi Kinga Bąk.

W meczu z Muszynianką obie drużyny mocno falowały swoją grą. Albo jedna, albo druga drużyna wyraźnie przeważała, co było tego powodem?

Kinga Bąk: – Rzeczywiście w tym meczu gra obu zespołów falowała i na przebiegu całego meczu nie widać było przewagi w jakimś konkretnym elemencie oprócz bloku. Zespół z Muszyny zdobył tym elementem aż 17 punktów przy naszych zaledwie 4 oczkach. Nad tym elementem pracujemy cały czas, ale w trakcie meczu nie zdobywamy blokiem za wiele punktów i to musi się zmienić.

W tie-breaku, choć do niego doprowadziłyście, muszyniankom udało się przejąć inicjatywę i wygrać. Co zdecydowało o tym, że to rywalki zgarnęły w tym meczu dwa punkty?

Tie-break to już loteria, każdy może go wygrać. My cieszymy się, że przegrywając w meczu 2:1 i w czwartym secie 21:18, potrafiłyśmy uspokoić grę i w końcówce zagrać bardzo dobre zawody i je wygrać, co dało nam jeden punkt na wyjeździe.

Po tej wygranej zespół z Muszyny trochę wam uciekł w tabeli ORLEN Ligi. Jako że MKS był waszym sąsiadem w tabeli i wyprzedzał was trzema punktami, przed meczem było jakieś większe ciśnienie, presja, by go wygrać?

Jechałyśmy do Muszyny, aby wygrać mecz, tego nie udało się zrobić, ale wywiozłyśmy jeden punkt. Zaczęła się już druga runda i znamy wszystkich przeciwników. W tabeli jest mocny ścisk i jeden czy dwa wyniki potrafią odmienić tabelę. Dlatego żałujemy, że nie ugrałyśmy więcej punktów. W pierwszym secie zagrałyśmy naprawdę bardzo dobrze, ale to już nie jest pierwszy raz, kiedy gramy w jednym czy dwóch setach dobrą siatkówkę, aby w innych zagrać bardzo źle. Wygląda to tak, jakby na boisku w każdym secie wychodził całkowicie inny zespół. Musimy unormować to, aby przez cały mecz grać dobrze i zdobywać punkty. Jednak jak już wcześniej wspomniałam, w trakcie trwania meczu przegrywałyśmy już 2:1 i mogłyśmy wrócić bez żadnego punktu. Dlatego z tego jednego bardzo się cieszymy.

Nafta Piła pokonała w ostatniej kolejce Chemika Police, sprawiając wielką niespodziankę. Dla was to też nie najlepsza informacja, bo pilanki gonią was w tabeli. Czujecie ich oddech na plecach?

Oczywiście jest to wielka niespodzianka nie tylko w tej kolejce, ale myślę, że na przełomie całej ligi. Jednak my nie patrzymy na przeciwników tylko na swoją grę, którą musimy poprawić. Już z meczu na mecz wygląda ona coraz lepiej i wiem, że w końcu wszystko zaskoczy i nie w jednym czy dwóch setach, tylko już na przełomie całego meczu i zaczniemy wygrywać.

W kolejnym starciu zmierzycie się z BKS-em. Co w tym spotkaniu może być kluczem do zwycięstwa? Jak będziecie się do niego przygotowywać?

W tym meczu wszystkie musimy zagrać na swoim poziomie i musimy utrzymać koncentrację przez cały mecz. Na razie wygrywamy wysoko seta, gramy swoją siatkówkę i coś się zacina, a zespół jest nie do poznania. Z BKS-em Bielsko-Biała będzie ważna również dobra odrzucająca zagrywka, która umożliwi nam ustawienie gry blok – obrona. Wierzę, że zrobimy sobie i kibicom prezent na święta i wygramy mecz za trzy punkty.