Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Karol Szczygielski: Goście postawili na zagrywkę

Karol Szczygielski: Goście postawili na zagrywkę

- Druga partia była kluczowa. Wygraliśmy ją na przewagi, a dzięki temu nabraliśmy większej pewności siebie, co pozwoliło nam zwyciężyć w kolejnych setach - powiedział po wygranej nad TKS-em Tychy środkowy Energii Pekpol Ostrołęka, Karol Szczygielski.

W dwunastej kolejce siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka pokonali u siebie TKS Nascon Tychy 3:1, ale zajmujący ostatnie miejsce w tabeli podopieczni trenera Słabego wysoko zawiesili poprzeczkę przeciwnikom. Wystarczy wspomnieć, że triumfowali w premierowej odsłonie. Mieli również szansę, aby objąć prowadzenie 2:0, ale porażka w niej po walce wyraźnie podcięła im skrzydła, za to bardzo podbudowała gospodarzy. – Goście postawili na zagrywkę, która bardzo dobrze im funkcjonowała. To pozwoliło im odrzucić nas od siatki, co utrudniało grę naszemu rozgrywającemu, który mógł grać tylko skrzydłami. Rywale podbili też dużo piłek w polu, które zamieniali na skuteczne kontry – skomentował Karol Szczygielski. – Na pewno druga partia była kluczowa. Wygraliśmy ją na przewagi, a dzięki temu nabraliśmy większej pewności siebie, co pozwoliło nam zwyciężyć w kolejnych setach – dodał środkowy ostrołęckiej ekipy.

Widać, że podopieczni trenera Dudźca powoli łapią wiatr w żagle. Odnieśli już czwarte zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło im awansować na szóste miejsce w tabeli. – Można nazwać to już małą serią. Teraz jedziemy do Lubina i też chcielibyśmy przywieźć stamtąd jakieś punkty – zaznaczył zawodnik Pekpolu. Z pewnością gracze znad Narwi nie będą faworytem środowej konfrontacji, ale oni wierzą w osiągnięcie dobrego wyniku. – W meczu u siebie zagraliśmy słabo zagrywką, więc Cuprum nie miało większych problemów, żeby nas pokonać. Na pewno w wyjazdowym spotkaniu musimy postawić na serwis. Jeśli uda nam się nim odrzucić rywali od siatki, to możemy zrobić niespodziankę – podsumował Szczygielski.