Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza poległ w Murowanej Goślinie

I liga K: Zawisza poległ w Murowanej Goślinie

KS Murowana Goślina pokonał w meczu 10. kolejki I ligi kobiet 3:1 Zawiszę, rewanżując się za porażkę po tie-breaku w Sulechowie. Decydującą dla wyniku meczu była końcówka trzeciego seta, po której trener Zawiszy miał spore pretensje do arbitrów.

Na inaugurację sezonu I ligi kobiet beniaminek z Sulechowa wygrał we własnej hali z zespołem z Murowanej Gośliny 3:2. Sulechowianki wówczas przegrywając 0:2, odwróciły losy meczu i teraz również miały nadzieję na zdobycie kolejnych punktów, tym bardziej że po dziewięciu kolejkach to Zawisza znajdował się wyżej w tabeli. Tymczasem już pierwszy set pokazał, że będzie im o to bardzo ciężko. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego były lepsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i pewnie rozbiły rywala do 14. W drugiej partii sulechowianki wzięły się ostro do pracy, czego efektem był wygrany set do 22 i mecz rozpoczynał się od nowa.

Wiele emocji wzbudziła zacięta końcówka trzeciego seta, po której sulechowianki i ich trener długo nie mogli pogodzić się z decyzjami arbitrów. – Prowadziliśmy 24:22, piłka była po naszej stronie, dotknęła jej zawodniczka drużyny przeciwnej – zgodnie z przepisami punkt powinien zostać przyznany nam. Sędzia jednak podjął inną decyzję, chociaż to my powinniśmy wygrać tego seta – mówił po meczu rozgoryczony trener Marek Mierzwiński na antenie Radia Zachód. – Kłótnie o tę piłkę trwały tak długo, że dziewczyny nie potrafiły się po tym pozbierać. Przegrały kolejną akcję i całego seta. Zanim doszły do siebie w czwartym secie, przegrywaliśmy już 3:12 – relacjonował szkoleniowiec Zawiszy. Siatkarki z Murowanej Gośliny nie wypuściły już takiej szansy z rąk i wygrywając ostatnią partię wysoko do 11, zgarnęły komplet punktów. – Nie chcę usprawiedliwiać naszej gry, bo faktycznie graliśmy słabiej, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Przegraliśmy nie do końca sportowo i jesteśmy rozżaleni. Gdybyśmy przegrali na własne życzenie, to moglibyśmy mieć do końca do siebie pretensje, a tak to taka niesprawiedliwość troszeczkę – zakończył trener Zawiszy.

KS Murowana Goślina – Zawisza Sulechów 3:1
(25:14, 22:25, 26:24, 25:11)