Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Dwa udane rewanże w 10. kolejce

I liga K: Dwa udane rewanże w 10. kolejce

W miniony weekend rozegrano dziesiątą kolejkę w I lidze kobiet. Była to również pierwsza seria rundy rewanżowej w fazie zasadniczej. Drużynie KS-u Murowana Goślina udało się wziąć odwet na Zawiszy Sulechów, zaś Wiśle Kraków na Sparcie Warszawa.

W 1. kolejce SMS PZPS I Sosnowiec próbował stawić opór AZS-owi WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wygrał wtedy jednego seta. W rewanżu uczennice z Sosnowca miały niewiele do powiedzenia. Jedynie w pierwszym secie przyjezdne były w stanie zaskoczyć rywalki i udało im się nawet wyjść na pięciopunktową przewagę. Później jednak miejscowe odrobiły straty i w nerwowym momencie rozstrzygnęły wynik na swoją korzyść. W kolejnych dwóch partiach AZS zagrał już na swoim poziomie i zwyciężył z wysoką przewagą. – Gra z młodzieżą musi polegać na zaangażowaniu całego zespołu na całym dystansie. Nie można gubić koncentracji. Na szczęście udało się, a dwa kolejne sety były już pod naszą kontrolą – przyznał po meczu trener Dariusz Parkitny.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – SMS Sosnowiec 3:0
(25:23, 25:13, 25:20)

Siatkarki Developresu Toruń po raz drugi w tym sezonie pokonały TKS-T Budowlani Budlex Toruń 3:0. Tym razem jednak podopieczne Mariusza Soi sprawiły rywalkom dużo większe problemy. Jedynie w pierwszym secie przewaga przyjezdnych była wyraźna. W dwóch kolejnych odsłonach gospodynie grały jak równy z równym, doprowadzając do konieczności walki na przewagi. W końcówce trzeciej partii rzeszowianki wykorzystały dopiero czwartą piłkę meczową, wygrywając 31:29. Zespół Developresu nadal traci dwa punkty do AZS KSZO, jednak zwiększył dystans do drużyn z trzeciego i czwartego miejsca.

Budowlani Toruń – Developres Rzeszów 0:3
(19:25, 25:27, 29:31)

Kolejny bardzo wyrównany mecz rozegrały ekipy Silesii Volley MOSiR Mysłowice i PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. Po raz drugi pojedynek tych drużyn zakończył się wygraną Karpat 3:1 i ponownie dwa z czterech setów rozstrzygnięto dopiero po walce na przewagi. Po dwóch partiach mieliśmy remis. W kolejnych siatkarki z Krosna triumfowały dwukrotnie 25:21, jednak dość długo wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w drugiej części obu setów przyjezdne wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, która pozwoliła im ponownie odnieść wygraną nad Silesią. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Karpat powróciła na trzecie miejsce w tabeli.

Silesia Volley – Karpaty Krosno 1:3
(26:28, 26:24, 21:25, 21:25)

Siatkarkom Wisły Kraków udało się wziąć rewanż na ekipie Sparty Warszawa. W pierwszej kolejce zespół ze stolicy wygrał we własnej hali 3:2. W Grodzie Kraka cieszyły się wiślaczki, które dzięki trzem punktom umocniły się na 8. miejscu w tabeli. Oczko niżej znajdują się właśnie zawodniczki Sparty, które tracą już do krakowianek sześć punktów. Podopieczne trenera Tomasza Klocka straciły koncentrację jedynie w drugim secie, którego przegrały do 15. W pozostałych partiach były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek i wszystkie odsłony wygrały z wysoką przewagą.

Wisła Kraków – Sparta Warszawa 3:1
(25:17, 15:25, 25:16, 25:15)

Czarną serię porażek przerwały siatkarki KS-u Murowana Goślina, które w meczu 10. kolejki zrewanżowały się Zawiszy Sulechów. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku tych drużyn sulechowianki zwyciężyły 3:2. W Murowanej Goślinie oba zespoły zaprezentowały dość duże wahania formy. Pierwsza partia zakończyła się wysokim zwycięstwem gospodyń, jednak w drugim secie zawodniczki Zawiszy doprowadziły do remisu. Najbardziej zacięta była trzecia odsłona, w której doszło do walki na przewagi, a ostatecznie triumf odniosły miejscowe. Co ciekawe, w ostatnim secie przewaga KS-u była już bardzo wyraźna, co potwierdza wynik 25:11. Dzięki tej wygranej ekipa z Murowanej Gośliny utrzymała się na 7. miejscu w tabeli.

KS Murowana Goślina – Zawisza Sulechów 3:1
(25:14, 22:25, 26:24, 25:11)