Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Zuzanna Efimienko: Przestoje były przyczyną naszej porażki

Zuzanna Efimienko: Przestoje były przyczyną naszej porażki

Trefl Sopot poległ w pojedynku z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Emocji i zaciętej walki jednak nie brakowało, bowiem spotkanie rozstrzygnął dopiero piąty set. - Przestoje przyczyniły się do naszej porażki - powiedziała po meczu Zuzanna Efimienko.

Nie bez przyczyny zawodniczka Atomu Trefla Sopot była bardzo niezadowolona po przegranym meczu – Ciężko jest cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu, ponieważ przegrałyśmy je na własne życzenie – stwierdziła.

Mecz pomiędzy obiema drużynami obfitował w liczne zwroty sytuacji. Raz jedna, a raz druga ekipa obejmowała prowadzenie, po czym bardzo szybko je traciła. Decydującym o porażce Trefla był przegrany czwarty set.  – Zdecydowanie podłamała nas sytuacja w czwartym secie, gdy prowadziłyśmy 19:15, wówczas to pojawiły się przestoje w naszej grze. W jednym ustawieniu straciłyśmy kilka punktów. Przeciwniczki potrafiły wykorzystać naszą słabość i odniosły zwycięstwo – przyznała środkowa.

To, co stało się w piątym secie, można nazwać rzeczą niemożliwą. Ubiegłoroczne mistrzynie Polski prowadziły 14:10 i brakowało im jednego oczka do zakończenia spotkania. – Przestój, o którym wspomniałam, miał również wpływ na naszą porażkę w piątym secie. Te przestoje drogo nas kosztowały. Zabrakło nam postawienia przysłowiowej kropki nad „i”, kończącego ataku, jakiejś pozytywnej akcji, która zakończyłaby mecz. To spotkanie miało dwa oblicza, były sety, gdzie zagrałyśmy bardzo dobrze i przytrafiły nam się partie, które zagrałyśmy bardzo słabo. Na szczęście ta porażka z MKS-em nie będzie miała większego wpływu, ponieważ sezon jest długi i wymagający – podsumowała Zuzanna Efimienko.

Sopocianki dobrze prezentują się w Lidze Mistrzyń i są bliskie awansu do kolejnej rundy. Właśnie udział w tych europejskich rozgrywkach miał wpływ na dyspozycję podopiecznych trenera Buijsa – Gramy dużo meczów, jesteśmy zmęczone ciągłymi podróżami – zakończyła zawiedziona porażką siatkarka.