Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Krośnianki znów za mocne dla Silesii Volley

I liga K: Krośnianki znów za mocne dla Silesii Volley

Mimo wysokiego prowadzenia w pierwszym secie oraz wygranej w drugiej partii siatkarki Silesii  Volley uległy drużynie Dominika Stanisławczyka 1:3. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty zespół z Podkarpacia awansował na 3. miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak cały czas o 1-2 punkty lepsze były siatkarki Silesii Volley. Po skutecznym ataku Barbary Susek i błędach rywalek gospodynie prowadziły już 19:13. To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa w tej partii. Krośnianki zniwelowały stratę do jednego oczka (19:20), a dzięki dobrej grze na siatce Eweliny Mikołajewskiej wyszły ponadto na dwupunktowe prowadzenie (22:20). Skuteczny atak i dobra zagrywka Sylwii Andrysiak doprowadziła do remisu i zaciętej końcówki. Po walce na przewagi lepsze okazały się przyjezdne, które wygrały 28:26.

Drugą partię lepiej rozpoczęły podopieczne Sebastiana Michalaka, jednak rywalki błyskawicznie doprowadziły do remisu. Set obfitował w widowiskowe ataki i obrony, a drużyny wymieniały się prowadzeniem. Dobra akcja ze środka Andrysiak dała silesiankom 23 punkt, jednak po skutecznym bloku to zawodniczki z Podkarpacia miały pierwszą piłkę setową. Tym razem w końcówce górą były gospodynie, które po ataku Barbary Susek tryumfowały 26:24.

Kolejnego seta znów lepiej zaczęły gospodynie (5:2) i to one prowadziły przez pierwszą część tej partii. W kręgach drużyny ze Śląska pojawiło się rozluźnienie, więc krośnianki najpierw doprowadziły do remisu 14:14, a po dobrych zagrywkach Pauli Słoneckiej wyszły na prowadzenie 18:15. Mysłowiczanki zdołały co prawda zniwelować straty (17:18), jednak w końcówce mniej błędów własnych popełniły podopieczne Dominika Stanisławczyka, co dało im zwycięstwo 25:21.

Na początku czwartej partii dużo skuteczniejsze były siatkarki z Krosna, co zaowocowało prowadzeniem 10:5. Dobry atak Dominiki Najmrockiej pozwolił silesiankom uciec z niewygodnego ustawienia, jednak rywalki nie pozostały dłużne. Skuteczne zbicie Barbary Susek zmniejszyło straty do 2 punktów (10:12), ale krośnianki były bardzo czujne i nie pozwoliły doprowadzić do remisu, a nawet powiększyły przewagę (16:12). Skuteczne zagrania Najmrockiej i Ząbek dały gospodyniom szansę na wyrównanie, ale przeciwniczki znów odskoczyły na cztery oczka (22:18). Punktowe ataki Anety Dudy zapewniły przyjezdnym pierwszą piłkę meczową (24:21). Krośnianki zakończyły mecz efektownym blokiem. Dzięki zwycięstwu zgarnęły cenne trzy punkty i awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Silesia Volley – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 1:3
(26:28, 26:24, 21:25, 21:25)

Silesia: Soja, Susek, Najmrocka, Kandora, Andrysiak, Ząbek, Nickowska (libero) oraz Szczepańska, Wieczorek, Plebanek i Lux (libero)
Karpaty: Duda, Mikołajczak, Nadziałek, Brylińska, Wajda, Słonecka, Czekajska (libero) oraz Mikosz, Bałucka, Beda, Halasz i Szymańska