Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Skład Słowaków na styczniowe kwalifikacje – bez Masnego

Skład Słowaków na styczniowe kwalifikacje – bez Masnego

fot. archiwum

Flavio Gulinelli podał skład reprezentacji Słowacji, który podejmie walkę o kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw świata. W Popradzie zabraknie m.in. Michala Masnego, do kadry wracają natomiast Lukáš Diviš, Martin Sopko st. i Branislav Skladaný.

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Słowacji podał dziś oficjalny skład na turniej kwalifikacyjny w Popradzie. W porównaniu z zespołem rywalizującym na tegorocznych mistrzostwach Europy zabrakło Michala Masnego, Róberta Hupki i zmagającego się z kontuzją Mateja Patáka. Także kontuzja wykluczyła z gry atakującego Słowaków – Petera Michaloviča. Nie zabrakło jednak powrotów, do reprezentacji wracają doskonale znani polskim kibicom przyjmujący Lukáš Diviš czy Martin Sopko st. W kadrze znaleźli się również zawodnicy na co dzień rywalizujący na parkietach PlusLigi: rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej – Juraj Zaťko oraz środkowy Czarnych Radom – Jozef Piovarči.

Słowacy zgrupowanie rozpoczną 20 grudnia w Popradzie, gdzie będą trenować aż do początku turnieju (z uwzględnieniem świątecznej przerwy). Kwalifikacje zaplanowano na termin 3-5 stycznia. Flavio Gulinelli nie kryje swoich ambicji, podkreślając, że razem z Markiem Kardošem chce nawiązać do sukcesów, jakie osiągała reprezentacja Słowacji, pracując z innym Włochem – Emanuelem Zaninim (w latach 2008-2011). Wywalczenie awansu do mistrzostw świata byłoby bowiem dla słowackiej siatkówki wydarzeniem niemal historycznym. Nasi południowi sąsiedzi zagraliby w prestiżowych rozgrywkach po raz pierwszy.

Włoski szkoleniowiec naszych południowych sąsiadów nie zamierza zadowalać się półśrodkami, podkreślając wagę turnieju. – Czeka nas naprawdę ważny turniej. Czujemy, że mamy szansę na awans do mistrzostw świata, jednak nie będzie to łatwe zadanie – mówił Flavio Gulinelli, nawiązując do rywali, z którymi przyjdzie walczyć naszym południowym sąsiadom. – Finowie mają dobry, doświadczony zespół, który pokazał, co potrafi chociażby w tegorocznej Lidze Światowej. Większość reprezentantów Ukrainy gra w rosyjskiej Superlidze, w zespole z Charkowa, więc także ich znam. Greków obserwowałem jeszcze na etapie współpracy z Iraklisem Saloniki. Także wierzymy, że uda się uzyskać dobry wynik – przyznał Flavio Gulinelli.Kadra Słowaków na kwal. Do MŚ 2014

Rozgrywający:
Branislav Skladaný, Juraj Zaťko
Przyjmujący:
Lukáš Diviš, František Ogurčák, Štefan Chrtiansky ml., Martin Sopko st.
Środkowi:
Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť , Jozef Piovarči
Atakujący:
Milan Bencz, Martin Nemec
Libero:
Roman Ondrušek, Matej Kubš

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved