Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > ORLEN Liga: Muszynianki wygrały, ale tylko za dwa punkty

ORLEN Liga: Muszynianki wygrały, ale tylko za dwa punkty

Pięć setów rozegrały ze sobą zespoły z Muszyny i Legionowa. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego przespały początek meczu, potem prowadząc 2:1, dały sobie odebrać wygraną za trzy punkty. W tie-breaku jednak okazały się lepsze i pokonały rywala 3:2.

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego osiągnęły co prawda na początku meczu niewielką przewagę, rozpoczęły z dużym animuszem, ale na przerwie technicznej numer jeden to legionowianki miały trzy punkty przewagi. Ekipa Macieja Kosmola grała dobrze w każdym elemencie, sukcesywnie powiększała swoje prowadzenie, a na kolejnej przerwie technicznej miała już sporą przewagę (16:9). Szkoleniowiec zespołu z Muszyny robił, co mógł, wprowadzał na parkiet nowe zawodniczki, m.in. debiutującą w ORLEN Lidze Marinę Cvetanović za nieskuteczną Magdalenę Piątek. Weszła także Natalia Kurnikowska, ale nic to nie dało, bowiem legionowianki wciąż były w natarciu (21:14). W dalszej części seta przewaga Legionovii nieco stopniała, ale ostatecznie przyjezdne objęły prowadzenie w meczu 1:0.

W drugiej partii początkowo wynik był wyrównany, ale po asie serwisowym Natalii Kurnikowskiej, która wraz z Cvetanović pozostała na parkiecie, „mineralne” prowadziły na przerwie technicznej 8:5. Przyjezdne doprowadziły co prawda do remisu 11:11, ale potem ton na boisku zaczęły nadawać gospodynie, coraz lepiej funkcjonował ich blok, którym w sumie zapunktowały w tej partii cztery razy. Na drugiej przerwie technicznej Muszynianka prowadziła 16:12, ale kiedy w polu zagrywki pojawiła się Justyna Sosnowska, która w wyjściowym składzie zastąpiła kontuzjowaną Ivanę Plchotovą zrobiło się już 24:14. Trudne zagrywki młodej środkowej zupełnie zdezorganizowały grę legionowianek. Po chwili w meczu było już 1:1.

Trzeci set również dobrze rozpoczął się dla gospodyń, które wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Legionowianki z piłki na piłkę coraz bardziej traciły kontrolę nad tym, co działo się na boisku, nie funkcjonował ich atak, rywalki znakomicie grały w bloku, aż siedmiokrotnie zdobywając tym elementem punkt. Raz jeszcze dały o sobie znać zagrywki Justyny Sosnowskiej. Legionowiankom nie pomogły nawet zmiany w składzie, gdzie na boisko weszły m.in. Anna Rybaczewski, Aleksandra Wójcik czy Karolina Szymańska. Przewaga ekipy Bogdana Serwińskiego była olbrzymia (16:8, 21:9) i bez większych kłopotów objęła ona prowadzenie w meczu 2:1.

Legionovia za wszelką cenę chciała jednak zawalczyć o tie-breaka i na początku seta nie pozwoliła rywalkom na odskoczenie, a po błędach Aleksandry Jagieło objęła prowadzenie 8:6. Wymiana ciosów trwała w najlepsze, a po ataku skutecznej Cvetanović na tablicy był już remis. Na przerwie technicznej gospodyniom udało się wypracować dwupunktową przewagę, którą po kolejnej dobrej akcji nowej atakującej zespołu powiększyły do trzech oczek. Kiedy na tablicy było 21:18, wydawało się, że trzy punkty zostaną w Muszynie, w szeregi miejscowych wkradła się drobna niemoc. Pojawiły się niedokładności, a po bloku na Justynie Sosnowskiej było już 21:21. Rozpędzone legionowianki wcale nie zamierzały odpuszczać, zachowały spokój w ważnym momencie meczu i doprowadziły do tie-breaka.

Dzięki dobrej grze Sylwii Wojcieskiej i wybranej MVP meczu Natalii Kurnikowskiej w decydującym secie gospodynie objęły prowadzenie 5:3. Przy zmianie stron miejscowe utrzymały niewielkie prowadzenie (8:5) i wcale nie zamierzały na tym poprzestać, skuteczna gra w ataku i bloku pozwoliła im prowadzić 10:6 i 12:9. Takiej przewagi nie oddały już do końca meczu i po raz drugi mogły cieszyć się z wygranej nad Legionovią.

Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo 3:2
(21:25, 25:15, 25:12, 24:26, 15:11)

Muszyna: Różycka (2), Mazurek (6), Piątek, Wojcieska (9), Sosnowska (11), Jagieło (12), Maj (libero) oraz Cvetanović (26) i Kurnikowska (20)
Legionovia: Raonić (6), Rakić (8), Sołodkowicz (6), Tomsia (12), Barfield (11), Jóżwicka (3), Saad (libero) oraz Szymańska (3), Wójcik (3), Rybaczewski (13), Bąk i Łukaszewska