Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Wyszkowianie bez straty seta pokonali Krispol

I liga M: Wyszkowianie bez straty seta pokonali Krispol

Udany rewanż za porażkę na rozpoczęcie sezonu we Wrześni wzięli siatkarze Campera Wyszków. Podopieczni Jana Sucha na własnym parkiecie pokonali Krispol 3:0. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze do meczu przystępowali po pięciosetowym spotkaniu pucharowym, które rozegrali z KPS-em Siedlce. Podopieczni Jana Sucha po walce przegrali z siedlczanami i pożegnali się z rozgrywkami o Puchar Polski. Ekipa z Wrześni ostatnio również grała pięć setów w Ostrołęce i również przegrała. Jednak siatkarze Marka Jankowiaka mieli więcej czasu na odpoczynek.

Pierwszy set zaczął się od niezwykle wyrównanej gry z obydwu stron siatki, pierwsi zaczęli się jednak mylić przyjezdni. Camper prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:6, a na 9:7 podwyższył Sebastian Wójcik i wyszkowianie utrzymywali przewagę. Jednak na drugą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem zeszli przyjezdni. Kolejne akcje ponownie stały pod znakiem gry punkt za punkt. Ale kiedy w polu zagrywki pojawił się Łukasz Kaczorowski, przewagę zaczął zyskiwać Camper. Atakujący wyszkowskiego zespołu znany ze swojej mocnej zagrywki dał gospodarzom prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Wrześnianie zaczęli popełniać wiele niewymuszonych błędów, mylił się ich lider, Marcin Iglewski i Camper wygrał pierwszą odsłonę 25:21.

Drugą partię od dwóch mocnych uderzeń rozpoczęli gospodarze, prowadzili już 2:0. Jednak goście szybko doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie 3:2, ale i oni nie ustrzegli się błędów. W aut zaatakował Witold Chwastyniak i było 6:4 dla Campera. Gospodarze rozpędzali się z każdą akcją i całkowicie zdominowali gości, którzy nie byli w stanie odpowiedzieć na mocne ataki Pietkiewicza i spółki. Po zbiciu przyjmującego Campera z szóstej strefy jego zespół prowadził na drugiej przerwie technicznej 16:9. Na 19:10 podwyższył z zagrywki Dariusz Szulik. Przyjezdni nie wyeliminowali błędów i przegrali ostatecznie drugiego seta 25:15 po autowym serwisie Krystiana Kempińskiego.

Trzecią i jak się później okazało ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli „pomarańczowi”, po punktowej zagrywce Marcina Iglewskiego prowadzili 4:2. Jednak tak szybko, jak zyskali przewagę, tak ją stracili i po punktowym ataku Pietkiewicza był remis po 4. Kilka akcji później mieliśmy pojedynek środkowych obydwu zespołów. Najpierw zagrywką zapunktował Świrydowicz (7:6), natychmiast odpowiedział Chwastyniak i było po 7. Prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej potężnym uderzeniem zapewnił Camperowi Maciej Główczyński. Kolejne akcje stały pod znakiem gry punkt za punkt. Gospodarze schodzili na drugą przerwę z jednopunktowym prowadzeniem, chwilę później podopieczni Marka Jankowiaka zaczęli popełniać niewymuszone błędy, z dobrej strony pokazał się w końcówce Tomasz Rutecki. Młody siatkarz Campera nie bał się zaryzykować w polu zagrywki i to przyniosło rezultaty. As serwisowy tego zawodnika dał pierwszą piłkę meczową dla gospodarzy. Seta i jednocześnie całe spotkanie zakończył Sebastian Wójcik mocnym atakiem ze skrzydła. MVP meczu został wybrany rozgrywający Campera Wyszków Konrad Woroniecki. Dzięki wygranej Camper awansował na trzecie miejsce w tabeli, Krispol spadł natomiast na siódmą lokatę.

KS Camper Wyszków – Krispol Września 3:0
(25:21, 25:15, 25:21)

Camper: Woroniecki, Szulik, Świrydowicz, Pietkiewicz, Wójcik, Kaczorowski, Stańczak (libero) oraz Urbanowicz, Zrajkowski, Zalewski, Główczyński i Rutecki

Krispol: Jurkojć, Chwastyniak, Narowski, Murdzia, Dobosz, Marcin Iglewski, Dębiec (libero) oraz Gajowczyk, Rohnka, Kempiński, Bielicki i Mateusz Iglewski (libero)