Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk idzie za ciosem, Stal bez punktów

I liga M: Ślepsk idzie za ciosem, Stal bez punktów

Siatkarze Ślepska Suwałki kontynuują zwycięską serię. Tym razem podopieczni Piotra Poskrobko wykazali wyższość we własnej hali nad Stalą AZS PWSZ Nysa. Trzy punkty pozwoliły im umocnić się w środku tabeli, a Stal jest na granicy awansu do play-off.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wprawdzie w szeregach przyjezdnych wyróżniał się Szymon Piórkowski, ale gospodarze dotrzymywali kroku rywalom. Do pierwszej przerwy technicznej żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika chociażby na dwa oczka. Dopiero skuteczna zagrywka Macieja Kęsickiego sprawiła, że niewielka przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie podopiecznych trenera Wójcika (13:11). W kolejnych minutach obie ekipy walczyły cios za cios, ale udana kontra Krzysztofa Modzelewskiego dała suwalczanom remis. Jako pierwsi piłkę setową mieli nysianie, ale nie potrafili przypieczętować zwycięstwa w premierowej odsłonie. Zrobili to za to podopieczni trenera Poskrobko, którzy po autowym zbiciu Kęsickiego triumfowali 27:25.

W drugim secie podlaska drużyna postanowiła pójść za ciosem. Już po kilku minutach, po zbiciu Kamila Skrzypkowskiego, objęła prowadzenie 3:0. Jednak akademicy szybko zdołali odrobić straty. Duża w tym zasługa ich dobrej postawy w bloku oraz punktowego serwisu Kęsickiego (7:7). W kolejnych minutach obie drużyny szły łeb w łeb, ale jeszcze przed drugą przerwą techniczną zaczęła ponownie uwidaczniać się przewaga po stronie Ślepska, który dzięki skutecznemu atakowi Modzelewskiego oraz udanemu zastawieniu rywali odskoczył od nich na trzy oczka (16:13). Wprawdzie w następnych minutach gospodarze utrzymywali niewielkie prowadzenie, ale pomyłka w ataku Mariusza Schamlewskiego dała przyjezdnym remis. W decydujących momentach kontrę skończył Kamil Długosz, a ekipa z Opolszczyzny stanęła przed szansą wygrania tej części meczu. Suwalczanie obronili piłkę setową, a błędy Krzysztofa Rejno i Patryka Szczurka spowodowały, że padła ona łupem gospodarzy 28:26.

W pierwszych minutach trzeciej partii do walki zerwali się nysianie. Wykorzystali oni kilka błędów rywali, a szczelny blok dał im trzypunktowe prowadzenie. Ale nie cieszyli się z niego zbyt długo. Za dyskusję z sędziami czerwoną kartką ukarany został Dawid Bułkowski, a na świetlnej tablicy pojawił się remis. Jednak suwalczanom nie udało się przejąć inicjatywy na boisku, utrudniały im to coraz liczniejsze błędy, które spowodowały, że powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Wprawdzie sygnał do odrabiania strat próbował dać Ślepskowi Skrzypkowski swoją zagrywką, ale goście zdawali się kontrolować boiskowe wydarzenia. Czapa Benjamina Bella pozwoliła gospodarzom zbliżyć się jeszcze do przeciwników na dwa oczka, ale to było wszystko, na co było ich stać w tej części meczu. W końcówce z dobrej strony pokazał się Mateusz Piotrowski, to właśnie po udanych zagraniach tego zawodnika podopieczni trenera Wójcika wygrali 25:20 i przedłużyli swoje nadzieje na wywiezienie z Podlasia choćby jednego oczka.

Na początku czwartej odsłony przebudził się Wojciech Winnik, za to nieskuteczny był Piotrowski, przez co Ślepsk błyskawicznie zaczął uciekać rywalom (5:1). W kolejnych minutach goście próbowali niwelować straty, ale udało im się to tylko połowicznie. Co prawda przy stanie 11:13 wydawało się, że mogą jeszcze odwrócić losy tego seta, ale z biegiem czasu dominować na boisku zaczęli suwalczanie. Akademicy psuli sporo zagrywek, a w szeregach gospodarzy dobrze spisywał się Modzelewski (18:13). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie, a udane akcje duetu Winnik/Skrzypkowski doprowadziły podopiecznych trenera Poskrobko do podniesienia z parkietu trzech punktów.

Ślepsk Suwałki – Stal AZS PWSZ Nysa 3:1
(27:25, 28:26, 20:25, 25:18)