Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Piątkowa wygrana Pekpolu z ostatnim zespołem tabeli

I liga M: Piątkowa wygrana Pekpolu z ostatnim zespołem tabeli

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zgarnęli komplet punktów w meczu z TKS-em Nascon Tychy. Podopieczni trenera Andrzej Dudźca nieoczekiwanie przegrali pierwszą partię spotkania, ale w kolejnych to rywal musiał przełknąć gorycz porażki.

W pierwszym secie podopieczni trenera Grzegorza Słabego zaskoczyli nie tyle ambitną grą, co skuteczną zagrywką, która uniemożliwiała dobre przyjęcie, rozegranie i skończenie akcji. W efekcie to goście wygrali 25:23. W drugim secie kibice na trybunach hali im. Arkadiusza Gołasia przeżyli istny horror. Gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 24:23, ale nie zdołali jej wykorzystać, a na dodatek dwa punkty z rzędy zdobyli ich rywale. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca kolejne akcje wykończyli świetnie i wygrali partię 27:25.

W trzeciej partii ostrołęccy siatkarze wygrali pewnie 25:22. Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta i jednocześnie ostatnia odsłona meczu. Pekpol wygrał 3:1 i zdobył trzy niezwykle ważne punkty w tabeli I ligi, co pozwoliło mu na awans na 6. miejsce. Tyszanie z trzema punktami na koncie nadal zamykają pierwszoligową stawkę.