Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Kolejna wygrana będzińskiego MKS-u

I liga M: Kolejna wygrana będzińskiego MKS-u

MKS Banimex Będzin zrewanżował się Avii Świdnik za jedyną jak dotąd porażkę w sezonie z 1. kolejki, wygrywając pewnie 3:0 w łagiskiej hali. Zespół Damiana Dacewicza jest zdecydowanym liderem rozgrywek na zapleczu PlusLigi.

Premierowy set dobrze rozpoczęli gospodarze, prowadząc po ataku Michała Żuka 3:1, potem dwukrotnie Pawłowski wykończył kontry i to goście objęli prowadzenie, ale tylko na moment. Ponownie najpierw atak skończył Żuk, a następnie zaliczył asa serwisowego (5:4). Przez pewien czas gra toczyła się punkt za punkt, do momentu gdy na środku pomylił się Adrian Hunek. W kolejnej próbie został zablokowany przez Michała Stępnia (11:12), ale w następnych akcjach zrehabilitował się z nawiązką. Najpierw skończył atak ze środka, a potem dwa razy przyczynił się do zablokowania gości (14:12). Avia kolejny raz wyrównała, na 18:18, po tym, jak Żuk dwukrotnie nadział się na szczelny blok Stępnia. Drugi bieg włączył Tomasz Tomczyk, który w końcówce cztery razy skutecznie kończył swoje ataki z kontry, dając zwycięstwo MKS-owi 25:20.

Druga część spotkania również była wyrównana do pierwszej przerwy technicznej, na którą z minimalną przewagą schodzili gospodarze. Na kolejnej przerwie przewaga była już bardzo wyraźna, ponieważ MKS prowadził 16:10, głównie po błędach w ataku gości oraz dobrej dyspozycji libero MKS-u Marcina Mierzejewskiego w obronie. W międzyczasie trener Marcin Jarosz wymienił połowę swojego składu. Obie drużyny w tym secie zanotowały bardzo dużo błędów własnych, w porównaniu do pierwszego seta, ale to MKS dowiózł prowadzenie do końca, wygrywając ponownie do 20.

W następnym secie siatkarze Avii długo walczyli, ale tylko w drugiej akcji tego seta, którą zakończył po długiej wymianie Jakub Guz. Jeszcze dwa punkty na konto Avii dołożył do przerwy Jakub Peszko, ale to nie wystarczyło na dobrze grających siatkarzy z Będzina (8:3). Goście ponownie popełniali bardzo dużo błędów i pewnie wykorzystywali to będzinianie, którzy na kolejnej przerwie technicznej prowadzili 16:9. Tuż przed nią za Grzegorza Wójtowicza wszedł Maciej Wołosz, motywując jeszcze swoich kolegów do walki, bo niektórzy myśleli już o prysznicu. Sam okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem w tym secie, lecz za całe spotkanie nagrodę MVP otrzymał Tomasz Tomczyk. Ostatecznie będzinianie wygrali 25:15 po ataku Michała Żuka, którym obił blok gości.

MKS Banimex Będzin – ASPS Avia Świdnik 3:0
(25:20, 25:20, 25:15)

Składy drużyn:
MKS Banimex Będzin: Stelmach (2), Gaca (9), Hunek (12), Żuk (9), Wójtowicz (5), Tomczyk (15), Mierzejewski (libero) oraz Król, Wołosz (4) i Oczko
ASPS Avia Świdnik: Guz (4), Gonciarz (1), Pawłowski (10), Peszko (8), Stępień (6), Szaniawski (11), Głód (libero) oraz Zalewski, Misztal i Kołodziejczyk