Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Developres wygrał 3:0 w Toruniu

I liga K: Developres wygrał 3:0 w Toruniu

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarki Developresu Rzeszów. W 10. kolejce beniaminek pokonał na wyjeździe Budowlanych Toruń 3:0 i umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Drugi i trzeci set rzeszowianki wygrywały na przewagi.

Rzeszowianki w meczu z Budowlanymi miały potwierdzić dobrą formę z pierwszej rundy, w której doznały tylko jednej porażki. Gospodynie z kolei chciały potrzymać serię pięciu z rzędu zwycięstw i zrewanżować się beniaminkowi za inauguracją porażkę z Rzeszowa, gdzie uległy dosyć łatwo 0:3. Sztuka ta im się jednak nie udała. Podopieczne Mariusza Soi wprawdzie postawiły trudne warunki wiceliderowi z Rzeszowa, ale w decydujących momentach każdego z setów zawiodła ich skuteczność. W pierwszej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu po 16. Za chwilę dwa z rzędu błędy Anny Łozowskiej, która najpierw przełożyła ręce na drugą stronę siatki, a następnie pomyliła się ze środka, pozwoliły rzeszowiankom odskoczyć na dwa punkty (18:16). Jak się później okazało, był to kluczowy moment, bo przyjezdne przewagi nie oddały już do końca tej partii. Co więcej, siatkarki Wojtowicza powiększyły jeszcze przewagę i po skutecznych dwóch atakach w końcówce Pauli Szeremety i Magdaleny Olszówki z drugiej linii pewnie wygrały do 19.

Kolejne dwie odsłony były już bardziej wyrównane. Porażka w premierowej partii nie podłamała Budowlanych, które drugiego seta rozpoczęły od szybkiego prowadzenia 5:3. Za chwilę jednak Ewelina Ryznar została zablokowana przez Katarzynę Warzochę i mieliśmy remis po 6. Po tej akcji gra przez dłuższą chwilę toczyła się punkt za punkt. Wówczas żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Dopiero po bloku na Dominice Nowakowskiej przyjezdne prowadziły 15:13 i o czas zmuszony był poprosić szkoleniowiec zespołu z Torunia. Przerwa pomogła, bo kilka minut później gospodynie nie tylko doprowadziły do remisu po 16, ale za sprawą skutecznej kontry Joanny Sobczak objęły prowadzenie 17:16. Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak przy stanie 23:23. Wtedy zagrywkę zepsuła Roksana Brzóska i podopieczne Wojtowicza stanęły przed szansą wygrania drugiej partii. Znakomicie jednak rzeszowski blok obiła Anna Tomczyk, która za chwilę wykorzystała również kontrę i miejscowe miały pierwszą piłkę setową. Siatkarki z Torunia szansy nie wykorzystały. Świetnie natomiast w bloku zagrały rzeszowianki, którym udało się zatrzymać kolejno Tomczyk oraz Sandrę Szczygioł i w konsekwencji wygrać na przewagi do 25.

Uskrzydlone prowadzeniem 2:0 siatkarki Developresu poszły za ciosem i trzeciego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0, a gdy swoją akcję ponowiła Szeremeta, było 4:1. Rzeszowianki szybko jednak roztrwoniły trzypunktową przewagę. Gospodynie, po błędach rywalek, doprowadziły bowiem do remisu po 5. Był to jednak chwilowy przestój w grze przyjezdnych. Przynajmniej w tej części seta. Po zablokowaniu Tomczyk, a następnie świetnej zagrywce Olszówki Developres prowadził już 13:9. Nie minęło kilka minut, a znać o sobie kolejny raz dała Olszówka. Skuteczny atak ze skrzydła sprawił, że wicelider prowadził 17:12 i wydawało się, że jest „po meczu”. Siatkarki z Torunia broni nie złożyły. Zdołały się podnieść i szybko odrobiły trzy punkty. Po skutecznym serwisie Nowakowskiej przegrywały tylko 15:17. Za chwilę punkt w ataku zdobyła Tomczyk i „Budowlane” do rywalek traciły już jedno oczko (18:19). Jednopunktowe prowadzenie utrzymało się do stanu 22:21 dla Developresu. Wówczas po bloku na Magdzie Jagodzińskiej trener Wójtowicz wziął czas. Po nim jednak skuteczna kontra Nowakowskiej dała gospodyniom piłkę setową (24:23). Na szczęście dla rzeszowianek zagrywkę w aut posłała Szczygioł i kolejna odsłona kończyć musiała się na przewagi. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne, które po wykorzystały dopiero czwartą piłkę meczową. Zwycięstwo Developresowi zapewniła Ewa Śliwińska, której dwa skuteczne ataki zakończyły pojedynek w Toruniu.