Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Polskie kadetki w finale zagrają z Rosjankami

EEVZA: Polskie kadetki w finale zagrają z Rosjankami

Po czterech zwycięstwach w grupie reprezentacja Polski kadetek wygrała na Litwie po raz piąty. W półfinale mistrzostw EEVZA podopieczne trenera Andrzeja Pecia wygrały 3:1 z Ukrainą i w niedzielę zagrają w meczu finałowym z reprezentacją Rosji.

W rozgrywanych w Kownie mistrzostwach strefy EEVZA pozostały już tylko dwie niepokonane drużyny. Są to reprezentacje Polski i Rosji, które zmierzą się ze sobą w niedzielnym finale. W sobotę rozegrano mecz półfinałowe. Rosjanki pokonały zespół Białorusi w trzech szybkich setach. Biało-czerwone po czterech wygranych meczach grupowych zaczęły od seta wygranego do 18, potem jednak Ukrainki przejęły inicjatywę i doprowadziły do remisu. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia w dwóch kolejnych setach okazały się jednak lepsze od rywalek i pewnie awansowały do finału.

Polska – Ukraina 3:1
(25:18, 21:25, 25:21, 25:16)

Polska: Michalewicz, Różyńska, Rasińska, Michalak, Noszczyk, Lipska, Drabek (libero)

źródło: inf. własna, PZPS