Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga chińska: Druga porażka zespołu Kingi Kasprzak

Liga chińska: Druga porażka zespołu Kingi Kasprzak

Zespół Guohua Life Shanghai, w którym występuje polska przyjmująca - Kinga Kasprzak, doznał drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach ligi chińskiej. W meczu czwartej kolejki musiał ustąpić pola BAIC Motors Beijing, który zwyciężył 3:2.

Pierwszego seta świetnie rozpoczęły gospodynie, które wyszły na prowadzenie 4:1. Dość szybko jednak rywalki dogoniły wynik i gra toczyła się punkt za punkt. Zwycięzcę wyłoniła dopiero końcówka, w której lepsze okazały się zawodniczki BAIC. Początek drugiej odsłony zapowiadał równie wyrównaną walkę. Jednak po pierwszej przerwie technicznej ekipa BAIC Motor odskoczyła na kilka punktów i do końca kontrolowała przebieg seta, ostatecznie wygrywając do 15. Niewiele zabrakło gospodyniom, aby zwyciężyć w trzech partiach. Wprawdzie przegrywały w trzecim secie 5:13, ale zdołały się podnieść i doprowadziły do walki na przewagi. W trudnym momencie jednak zabrakło im zimnej krwi i set padł łupem zespołu Kingi Kasprzak. Przyjezdne, podbudowane wygraną, kontynuowały dobrą passę w czwartej odsłonie. Równa gra pozwoliła im doprowadzić do tie-breaka. Wyrównana gra trwała tylko do stanu 2:2. Później gospodynie błyskawicznie odskoczyły na kilka punktów, a ostatecznie wygrały 15:6.

Kinga Kasprzak spotkanie przeciwko BAIC Motors Beijing rozpoczęła w wyjściowej szóstce, jednak w trakcie spotkania została oddelegowana na ławkę rezerwowych. Polska przyjmująca zdobyła w tym pojedynku sześć punktów.

Po meczu trener BAIC Motors, Zhang Luo, przyznał, że jego zespół zaprezentował dwa oblicza. Dodał, że wysoka wygrana w tie-breaku to efekt uspokojenia myśli, co miało przełożenie na spokojniejszą i równiejszą grę.

BAIC Motors Beijing – Guohua Life Shanghai 3:2
(25:23, 25:15, 25:27, 20:25, 15:6)

Beijing: Liu X., Zhang Yu, Han, Zeng, Zhang S., Qiao, Liu Y. (libero) oraz Zhou, Chen i Zhang Yunyi
Shanghai: Zhang, Zhu, Kasprzak, Yang, Bown, Bian, Wang (libero) oraz Ma (libero), Gu, Spicer, Xu i Chen

źródło: cva.qq.com, inf. własna