Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Helena Horka: Rewanż nie był dopełnieniem formalności

Helena Horka: Rewanż nie był dopełnieniem formalności

BKS Aluprof Bielsko-Biała, pomimo rewanżowej porażki z Olympiakosem Pireus, awansował do ćwierćfinału Pucharu CEV. Radości z tego powodu nie kryła Helena Horka, która przyznała jednak, że z innego jest nieszczęśliwa. Z jakiego?

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 3:0 w Pireusie siatkarki BKS-u Bielsko-Biała potrzebowały w rewanżowym starciu wygrać dwa sety, by uzyskać awans do kolejnej rundy europejskich rozgrywek. Zadanie wykonały w niecałą godzinę, jednak mecz trwał o wiele dłużej. – Rewanż nie był dopełnieniem formalności. Pierwsze dwa sety były bardzo zacięte i dopiero w końcówkach udało nam się odskoczyć. Później trener mógł sobie pozwolić na pewnego rodzaju „trening” – powiedziała Helena Horka po spotkaniu z Olympiakosem Pireus.

Trener Mirosław Zawieracz od trzeciego seta dał szansę gry rezerwowym zawodniczkom. Na placu gry pojawiła się Koleta Łyszkiewicz, Aleksandra Trojan, Natalia Strózik, Sylwia Pelc oraz Dorota Wilk, a więc najmłodsze siatkarki BKS-u. – Zawsze jest ciężko, jak po dwóch setach stania w kwadracie trzeba wejść na boisko. W pierwszym meczu w Grecji nie spodziewałyśmy się tak łatwego zwycięstwa, bez straty seta. Wszyscy mówili, że z Greczynkami będzie nam łatwo, ale ja wiedziałam, że wcale tak nie będzie. Dzisiaj przyjezdne potwierdziły, że potrafią grać na wysokim poziomie – dodała podstawowa atakująca klubu z Bielska-Białej.

W ćwierćfinale Pucharu CEV siatkarki BKS-u zmierzą się z ukraińskim zespołem Chimik Jużnyj. – Jestem z tego powodu bardzo nieszczęśliwa, ponieważ nie lubię latać do krajów byłego ZSRR. Boję się podróżować samolotami, dodatkowo tymi rosyjskimi. Mam nadzieję, że tym razem polecimy jakimiś polskimi liniami. Następnym razem chyba sobie zastrzegę w kontrakcie, że nie latam – dodała żartobliwie Helena Horka.