Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Biało-czerwone kontynuują serię zwycięstw

EEVZA: Biało-czerwone kontynuują serię zwycięstw

Reprezentacja Polski kadetek wygrała dwa kolejne mecze w mistrzostwach EEVZA. Do południa Polki pokonały Łotwę, zaś w godzinach popołudniowych w ostatnim meczu grupowym wygrały z Estonią. Na koncie mają też triumf nad Azerbejdżanem i Białorusią.

Młode siatkarki z Polski dały się zaskoczyć rywalkom jedynie w pierwszej partii, w której doszło do walki na przewagi. W nerwowym momencie więcej zimnej krwi zachowały Łotyszki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 27:25. To była jednak przedwczesna radość. W kolejnych trzech setach biało-czerwone pokazały, że są zespołem niezaprzeczalnie lepszym. W czwartej odsłonie wręcz zdemolowały swoje rywalki, wygrywając do 6.

Polska – Łotwa 3:1
(25:27, 25:16, 25:19, 25:6)

Drugie spotkanie dzisiejszego dnia również nie sprawiło Polkom problemów. Estonki okazały się mało wymagającymi rywalkami. Jedynie w drugiej odsłonie osiągnęły granicę 20 punktów. W trzecim secie natomiast biało-czerwone zaprezentowały świetną grę, czego efektem było zwycięstwo do 11.

Estonia – Polska 0:3
(17:25, 20:25, 11:25)

Polska : Michalewicz, Róźyńska, Rasińska, Michalak, Dąbrowska, Noszczyk, Drabek (libero ) oraz Lipska