Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Durban Open: Polskie pary odpadły z rywalizacji

Durban Open: Polskie pary odpadły z rywalizacji

Jagoda Gruszczyńska i Maria Włoch zakończyły fazę grupową imprezy Durban Open bez zwycięstwa. W drugim dniu turnieju głównego musiały uznać wyższość pary Numwong/Hongpak. Z równie złym bilansem udział w turnieju zakończyli Dawid Popek i Paweł Pełka.

Polskie siatkarki rozpoczęły mecz przeciwko ekipie z Tajlandii bardzo dobrze. Prowadziły przeciwko parze Numwong/Hongpak wyrównaną walkę i niewiele zabrakło, aby rozstrzygnęły pierwszego seta na swoją korzyść. Zwyciężczynie wyłoniła dopiero zacięta końcówka. Okazało się jednak, że w nerwowej sytuacji lepiej poradziły sobie wyżej notowane Tajlandki. Numwong i Hongpak w drugiej odsłonie zaprezentowały już dużo pewniejszą grę i dość szybko zbudowały przewagę nad Jagodą Gruszczyńską i Marią Włoch, czego efektem była wygrana do 14.

W fazie grupowej Durban Open nasze zawodniczki nie odnotowały zatem żadnego zwycięstwa.

Numwong/Hongpak THA [20] – Gruszczyńska/Włoch POL [29] 2:0
(21:19, 21:14)

W turnieju męskim ostatni grupowy mecz mają za sobą Dawid Popek i Paweł Pełka. Polacy mieli bardzo trudnych rywali – Janisa Smedinsa i Aleksandrsa Samoilovsa. Mimo to biało-czerwoni nie wypadli blado na tle Łotyszy. Jedynie w pierwszym secie bardziej doświadczeni przeciwnicy narzucili bezwzględnie swój rytm gry i wygrali do 11. W drugiej partii Polacy grali jak równy z równym i w końcowej fazie uzyskali minimalne prowadzenie, które następnie przerodziło się w wygraną do 18. Niewiele zabrakło duetowi Popek/Pełka, aby tie-brak rozstrzygnąć na swoją korzyść. Znów bowiem doszło do zaciętej końcówki. Tym razem jednak Łotysze nie pozwolili sobie na błędy i triumfowali 15:13.

Dawid Popek i Paweł Pełka w fazie grupowej również nie odnieśli żadnego zwycięstwa i musieli pożegnać się z turniejem.

Smedins J./Samoilovs LAT [3] – Popek/Pełka POL [30] 2:1
(21:11, 18:21, 15:13)